Drugi dzień turnieju ESL One Cologne 2016 rozpoczynamy meczem wygranych grupy A. Stawka jest wysoka. Nagrodą jest przejście jednej z drużyn do kolejnej fazy Majora. Jak poradzą sobie zawodnicy Astralis oraz Gambit Gaming?

• de_dust2

Zawodnicy Gambit Gaming od pierwszych minut radzili sobie bardzo dobrze. Runda pistoletowa dodała im skrzydeł, dzięki czemu mieli szansę zdominować Duńczyków. Astralis jako antyterroryści podczas początkowych starć nie potrafili dostatecznie dobrze wczuć się w swoją rolę. Tracili kontrolę nad sytuacją, co uniemożliwiło im odbicie się od dna (5-1). Dopiero szósta runda uśmiechnęła się w stronę duńskiej formacji. Astralis od tego momentu zaczęło odzyskiwać utraconą pewność siebie i gracze z impetem ruszyli po zwycięstwo w pierwszej połowie. Gambit Gaming nie potrafiło zatrzymać przeciwników, przez co wynik diametralnie się zmienił (5-5). Kluczowa okazała się być trzynasta runda ugrana przez Astralis w której mimo przewagi Gambit Gaming udało się wygrać starcie grając na czas. Walka była zacięta. Obie drużyny starały się walczyć do samego końca i nie oddawać łatwych punktów rywalom. Pierwsza połowa kończy się zwycięstwem Gambit Gaming wynikiem 9-6.

Drugą część spotkania otwiera pistoletówka wygrana przez zawodników Gambit Gaming. Astralis mimo przegranej, udało się podłożyć bombę, jednak nie potrafili podejść rywali i ukraść na swoje konto żadnego punktu (12-6). Niekorzystna sytuacja w grze Astralis ciągnęła się do końca meczu. Gambit Gaming było nie do powstrzymania. Po stronie antyterrorystów czuli się wyjątkowo dobrze. Potrafili przewidzieć każdy ruch rywali i bez problemu wykorzystywali błędy Duńczyków. Możliwe, że początkowi faworyci tego starcia będą musieli powalczyć w meczu decydującym (14-6). Astralis postanowiło wziąć pauzę taktyczną, niezwykle potrzebną w ich krytycznej sytuacji. Nie była ona jednak skuteczna. Gambit Gaming postanowiło zakończyć to spotkanie i tym samym przejść do kolejnej fazy turnieju. Astralis zmuszone jest do podjęcia walki w meczu ostatniej szansy (16-6).