Dzisiejsza aktualizacja Counter-Strike: Global Offensive może sporo namieszać w rozgrywce. Dlatego też organizatorzy brazylijskiego turnieju zdecydowali się na poprzednią wersję gry.

Dzisiejszej nocy Valve wprowadziło istotne zmiany w balansie broni. Karabin M4A1-S będzie posiadał więcej zapasowych nabojów, a pistolet CZ75a posiada mniejsze obrażenia i nie jest już w stanie wyeliminować przeciwnika jednym strzałem w głowę, nawet z niewielkiej odległości. Do tego dochodzą niewielkie, lecz mogące sporo namieszać, zmiany na mapie de_Mirage. O wszystkim możecie przeczytać tutaj.

Organizatorzy ESL One Belo Horizonte stwierdzili, że najnowsza aktualizacja zbyt wiele namieszała w rozgrywce, przez co zdecydowali, że drużyny grać będą na wersji gry przed tymi zmianami. Nie ma co się dziwić, ponieważ zespoły, które przyjechały do Brazylii miałyby tylko kilka godzin na zapoznanie się ze wszystkimi zmianami.

Przypomnijmy, że turniej wystartuje już dzisiaj o godzinie 16:00. Weźmie w nim udział osiem drużyn, które walczyć będą o pulę nagród wynoszącą $250,000. Rozgrywki śledzić można na oficjalnym kanale ESL na platformie twitch.tv.