Włodarze ESL zapowiedzieli, że kolejne wydarzenie spod ich szyldu odbędzie się w Belo Horizonte, jednym z większych brazylijskich miast.

Profesjonalne rozgrywki Counter-Strike'a ostatni raz rozgrywane były na brazylijskiej ziemi prawie dwa lata temu, kiedy to w São Paulo rozgrywano finały czwartego sezonu ESL Pro League. Wtedy przed własną publicznością reprezentanci SK Gaming zajęli drugie miejsce na podium, jednak ich sukces miał także wpływ na popularyzację sportów elektronicznych wśród Brazylijczyków.

W czerwcu ponownie najlepsze zespoły z całego świata zawitają do jednego z największych państw świata, tym razem jednak do Belo Horizonte, gdzie rozegrany zostanie turniej z serii ESL One. Osiem zespołów powalczy o lwią część z puli dwustu tysięcy dolarów. Cztery zespoły otrzymają bezpośrednie zaproszenie, zaś cztery pozostałe powalczą o udział w eliminacjach.

Nie znamy jeszcze zbyt wielu informacji na temat tego wydarzenia, z biegiem czasu organizatorzy będą ogłaszać zaproszone drużyny i organizować eliminacje, które wyłonią pozostałych uczestników. Zawody rozpoczną się 13 czerwca, a zakończą 17, zwieńczeniem całości będzie finał rozgrywany w formacie best-of-five.