Za nami niezwykle emocjonujący finał ESL Mistrzostw Polski. Najlepszą drużyną w naszym kraju okazało się x-kom AGO, które pokonało AVEZ 2:0.

Poland x-kom AGO 2:0 Poland AVEZ (Train 16:13; Vertigo 19:17)

Spotkanie od wygranej pistoletówki rozpoczęło x-kom AGO. Dzięki temu zdobyli również kolejny punkt, po którym byliśmy świadkami rundy full na full. Świetną zagrywką popisało się AVEZ, które po granatach błyskowych wyczyściło bombsite A. Po krótkiej chwili prowadzili już 4:2. Ich rywale w porę się obudzili, przez co byliśmy świadkami emocjonującej końcówki. Finalnie zakończyła się ona lepiej dla ekipy Furlana, która grała po stronie broniącej.

Po krótkiej przerwie z wysokiego C zaprezentowało się AVEZ. Ośmiornice nie dały się nabrać na taktykę oponentów, dzięki czemu zdobyły drugą pistoletówkę. Przewaga ekonomiczna nie pozwoliła im jednak drastycznie odjechać z wynikiem, ponieważ x-kom AGO grało bardzo dobrze w ataku. Jastrzębie wygrały cztery rundy, przy zaledwie jednej przeciwnika. Następnie widzieliśmy przebudzenie formacji nawrota, która doprowadziła do rezultatu 13:13. Presję, emocje i ciśnienie lepiej wytrzymała drużyna Grubego, która zwyciężyła 16:13, tym samym pokonując rywali na ich własnej mapie.

Druga lokacja znów zaczęła się lepiej dla Jastrzębi. Podopieczni miniroxa pewnymi wjazdami na strefy detonacji zapewnili sobie cztery punkty. Potem byliśmy świadkami odpowiedzi od AVEZ, gdzie  błyszczał Markoś ze swoją AWP. Przy remisie 5:5 x-kom AGO po raz kolejny zaczęło odjeżdżać z wynikiem. Na pochwałę zasługuje F1KU, który w dwunastej rundzie wygrał sytuację 1vs3. Ośmiornicę połówkę przegrały 6:9.

Czwarta pistoletówka w tym spotkaniu została wygrana wręcz indywidualnie przez snajpera x-kom AGO. mhL zdobył cztery eliminacje, dzięki czemu znacząco ułatwił swojej ekipie drogę do końcowego triumfu. Z tego prezentu nie skorzystali jednak jego koledzy, którzy zawiedli już w następnym starciu. AVEZ powoli, lecz skutecznie zmniejszało dystans do oponenta, by doprowadzić do remisu już w dwudziestej rundzie. Piętnasty punkt pojawił się jako pierwszy po stronie x-kom AGO. Ich rywale zdołali jednak obronić trzy punkty meczowe i doprowadzić do dogrywki. Finalnie to jednak Jastrzębie wyszły zwycięsko z tego starcia wynikiem 19:17. Oznacza to zarazem, że ekipa Furlana została nowym ESL Mistrzem Polski.