Są już blisko. Są już o krok. Wisła All in Games Kraków może wkrótce obronić tytuł mistrza ESL MP, gdyż dziś awansowała do finału po wygranej z Anonymo Esports.

  • Poland Wisła All in Games Kraków 2:0 Poland Anonymo Esports

Nie ulega wątpliwości, że starcie tych dwóch drużyn, to był hit fazy pucharowej ESL Mistrzostw Polski. Niektórzy nazywali ten pojedynek nawet przedwczesnym finałem i patrząc na to jak wyglądał, trzeba przyznać, że mieli rację – emocji nie brakowało! Wszystko rozpoczęło się na Anciencie, na którym po pierwszej połowie nieco lepszy rezultat posiadała Wisła All in Games Kraków – 9:6. Gdy jednak Anonymo Esports przeszło do defensywy, szybko przejęło inicjatywę osiągając po chwili 13:10. Nie utrzymało jej natomiast do końca i Biała Gwiazda oczywiście to wykorzystała wracając i zgarniając mapę wynikiem 16:14.

Podopieczni Adriana „IMD” Piepera nie podłamali się po porażce do 14. Start na Nuke'u mieli naprawdę imponujący. Wisła Kraków przez kilka rund nie mogła dojść do głosu, lecz kiedy się przełamała zdołała wypracować niezłą zaliczkę w postaci 6. punktów. Następnie przeniosła się do obrony, a w niej stanęła przed szansą ponownego zamknięcia potyczki w ostatniej odsłonie, choć tym razem bez dogrywki się nie obyło. Anonymo próbowało przez dodatkową rywalizację doprowadzić do trzeciej lokacji, ale grono Grzegorza „szpero” Dziamałka nie pozwoliło na pełną serię BO3. Wisła zwyciężyła 19:17 i jednocześnie 2:0 cały mecz.

Anonymo odpadło więc z walki o mistrzostwo ESL MPWisła All in Games Kraków czeka za to w finale, w którym zmierzy się z Illuminar Gaming lub Honoris. To spotkanie już trwa, a można je obserwować na kanale ESL Polska.