Zmiany w AVEZ spowodowały, że mamy dzisiaj okazję zobaczyć starcie Pawła „byali” Bielińskiego z Januszem „Snax” Pogorzelskim. Spędzili wiele lat w jednym zespole, teraz staną naprzeciw siebie na serwerze w ESL Mistrzostwach Polski.

Poniedziałkowe wyniki

Poniedziałkowe spotkania, które zainaugurowały tydzień czwarty były jednostronne – x-kom AGO dwukrotnie pokonało Izako Boars, to samo z CLEANTmix, ale w jeszcze większej skali zrobili zawodnicy AVEZ. Szczególnie mecze z udziałem Ośmiornic warto teraz obserwować z jednego powodu – do gry powrócił byali, który na razie wypełnia lukę za MOLSIEGO. Jak sam Bieliński powiedział, póki co gra w AVEZ jest tymczasowa. Niemniej jednak były gracz ex-Virtus.pro stanowi wartość dodaną w drużynie, co potwierdził we wczorajszych spotkaniach. Jego drużyna rozbiła CLEANT 16:4 i 16:2. Ośmiornice dzięki temu poprawiły swoją sytuację w tabeli i są obecnie na 5. miejscu.

byali kontra Snax

Dzisiaj AVEZ zmierzy się z Illuminar, które dotychczas na ESL MP radzi sobie razem z AGO najlepiej z całej stawki. Kilka tygodni temu do składu iHG dołączyli Vegi, mouz i Snax. Na efekty na międzynarodowym podwórku musimy poczekać, ale na krajowej scenie wygląda to obiecująco. Illuminar w fazie grupowej ESL MP przegrało jedno spotkanie – z PACT na Nuke'u 13:16. Z każdym innym rywalem Snax i spółka na razie wygrywali. Dzisiaj po raz pierwszy zagrają z Ośmiornicami. Mapy, które zobaczymy w tym starciu – czyli Nuke i Train – mogą zapewnić nam bardzo emocjonujący, pełen powrotów pojedynek, ale równie dobrze możemy obejrzeć jednostronne spotkania. Faworyta tego meczu ciężko wytypować. Jedno jest pewne – w obu drużynach mamy masę indywidualnych umiejętności, pytanie tylko jak to przełoży się na wynik, na który pracuje cały zespół. Byali kontra Snax nie zdarza się często, jeśli Bieliński za niedługo znowu zdecyduje odsunąć się w cień, to kolejnej takiej okazji możemy już nie doświadczyć. Początek spotkania o godzinie 20:00.

TOP1 Polski kontra czerwona latarnia

W drugiej parze zmierzą się PACT i Cyberwolves. Sobol i spółka od wczoraj są według rankingu HLTV najlepszą polską drużyną. Jak wygląda ich sytuacja w ESL MP? Bardzo dobrze, wiem po 10 rozegranych mapach PACT zajmuje 3. miejsce. Na dogonienie AGO nie ma co liczyć, ale przy dobrych wiatrach zespół może zrównać się punktami z Illuminar (25 oczka). Jeśli jednak podopiecznym VinSa powinie się noga, a AVEZ wygra dwie mapy, to PACT spadnie na 4. lokatę. Porażka na dwóch mapach z Cyberwolves jest jednak mało prawdopodobna, bowiem Wilki to najsłabsza drużyna w stawce. Na razie zgromadziły one na swoim koncie jedynie 4 punkty, remisując z AVEZ i wygrywając z Izako Boars. Reszta spotkań kończyła się raczej dotkliwymi porażkami.

Harmonogram meczów na dziś:

18:00 PACT – Cyberwolves (Overpass)

19:00 Cyberwolves – PACT (Dust2)

20:00 AVEZ – Illuminar (Nuke)

21:00 Illuminar – AVEZ (Train)

Transmisja na kanale ESL.