Emocje z fazą grupową ESL Mistrzostw Polski dobiegają końca. Dzisiaj i jutro poznamy ostateczne rozstrzygnięcia tego etapu turnieju.

25 maja

Dzisiaj na serwerze zobaczymy dwie pary. Pojedynek CLEANTmix i Wisły Kraków jest bardzo ważny z punktu widzenia przyszłego wyglądu play-off. Biała Gwiazda co prawda awans do ćwierćfinałów ma już w kieszeni, ich rywal jednak nadal ma matematyczne szanse na udział w kolejnej fazie. By to zrobić, CLEANTmix dzisiaj musi zdobyć komplet punktów, a potem liczyć na dwukrotne potknięcie się Izako Boars. Czy ekipie crity'ego się to uda? Na razie nic na to nie wskazuje. CLEANT bowiem w fazie grupowej ESL MP pokonał na razie tylko Cyberwolves, czyli najsłabszą ekipę turnieju, a także zremisował z Izako Boars, czyli trzecią najgorszą drużyną w grupie. Teraz podopieczni MdNa muszą dwukrotnie pokonać Wisłę Kraków. Wszystko zależy od motywacji graczy Białej Gwiazdy. Początek tego pojedynku o godzinie 18:00.

W drugiej parze na dziś zobaczymy starcie Illuminar z Cyberwolves. Tu wynik może być tylko jeden, bowiem mierzy się najlepsza drużyna fazy grupowej z najgorszą. Występ Wilków na ESL MP może z perspektywy czasu okazać się lekkim rozczarowaniem. Te rozgrywki miały być dla podopiecznych Nodsurego „oknem na świat”, tymczasem okazały się kubłem zimnej wody, a rywale pokazali Wolves miejsce w szeregu. Illuminar zapewne dzisiaj zrobi podobnie, bowiem walczy o wygranie fazy grupowej. By to zrobić, wystarczy dzisiaj dwukrotnie wygrać.

26 maja

W drugim dniu w tym tygodniu zobaczymy m.in. mecz pomiędzy AVEZ a Izako Boars. Ośmiornice wspierane przez byaliego, podobnie jak Wisła mają już pewne miejsce w ćwierćfinale. Ich rywal – Dziki – z kolei dalej są zagrożone odpadnięciem z ESL MP. By to się jednak stało, musiałyby dwukrotnie przegrać z AVEZ, a CLEANT dwukrotnie pokonać Wisłę. Scenariusz mało prawdopodobny, ale póki karabin w ruchu… To wszystko jest możliwe. Podobnie jak w poniedziałkowym pojedynku – wszystko zależy od motywacji AVEZ.

Rywalizację w fazie grupowej zakończą PACT z x-kom AGO. Pojedynek ten powinien być wisienką na torcie całego etapu ESL MP. Przede wszystkim jest to jedyny bezpośredni pojedynek, który ma duży wpływ na przyszłe losy całego turnieju. Póki co Jastrzębie zasiadają na 2. miejscu i dzięki temu są premiowane awansem bezpośrednio do półfinału. PACT jednak nie jest na straconej pozycji i posiada jedynie dwa punkty mniej niż ich jutrzejszy rywal. Tym samym ekipa darko ma nadal wszystko w swoich rękach – wystarczy jutro odnieść podwójne zwycięstwo z Jastrzębiami, a nawet PACT może jedną mapę zremisować. Jest to bardzo możliwy scenariusz, biorąc pod uwagę formę drużyny, która w ostatnim czasie bardzo rzadko przegrywa. Dzięki temu awansowała w rankingu HLTV na 1. miejsce spośród zespołów z Polski.

Harmonogram rozgrywek:

25.05:

18:30 CLEANTmix – Wisła Kraków

19:30 Wisła Kraków – CLEANTmix

20:30 Illuminar – Cyberwolves

21:30 Cyberwolves – Illuminar

26.05:

18:30 AVEZ – Izako Boars

19:30 Izako Boars – AVEZ

20:30 x-kom AGO – PACT

21:30 PACT – x-kom AGO

Transmisja na polskim kanale ESL.