Piąty tydzień z ESL MP Wiosna 2021 dobiegł końca. Z kompletu punktów cieszą się Anonymo i Pompa Team, które pokonały kolejno Team ESCA i Illuminar Gaming.

Anonymo wraca na zwycięską ścieżkę po niespodziewanych porażkach sprzed tygodnia z HONORIS. Spotkania z ESCA może nie były najłatwiejsze, ale grunt, że ekipa Snaxa zdobyła ostatecznie komplet punktów. ESCA jednak grała ze stand-inem – Enzo musiał zastąpić l0rd-dll, co również mogło rzutować na ostateczny wynik. Z drużyny Anonymo najlepiej zagrał Kylar – Walukiewicz zdobył dwukrotnie 25 fragów i dwukrotnie otwierał tabelę. Anonymo tym samym wraca na podium tabeli, zajmując 3. miejsce.

Bardzo ważne zwycięstwa w kontekście walki o awans na finały ESL MP odnieśli gracze Pompy Team. Koyot i spółka zgarnęli pełną pulę z trudnym rywalem, jakim jest niewątpliwie Illuminar Gaming. Dzięki temu PT podreperowała swój dorobek punktowy, który wynosi obecnie 14 punktów. Drużyna zajmuje obecnie 5. miejsce, Illuminar zaś musi wziąć się w garść, bo były to porażki numer 5. i 6.

Komplet wyników ESL MP:

  • ESCA 14:16 Anonymo
  • Anonymo 16:12 ESCA
  • Illuminar 13:16 Pompa Team
  • Pompa Team 16:7 Illuminar