Po wielu mocnych słowach rzuconych i przekazanej taśmie przed meczem, przyszedł czas wyłonić drugiego finalistę ESL Mistrzostw Polski.

2

PRIDE przeprowadziło pewny atak w pistoletówce. Dzięki szybko zdobytej przewadze zdeprymowali swoich przeciwników. Pingwiny nie były w stanie odpowiedzieć podczas swojego pierwszego fulla, lecz dzięki zachowanej broni byli w stanie grać z pełnym ekwipunkiem w kolejnej rundzie. Okazało się to dobrą decyzją, ponieważ udało im się zdobyć pierwszy punkt. PRIDE jednak nie pozwoliło swoim oponentom się rozpędzić. Kinguin zdobyło jeszcze jedną rundę, a potem znów poddali się dominacji orłów. Ekipa Luza dała się jednak zaskoczyć swoim oponentom, którzy rozgrywali czyste eco. Nie stracili pewności siebie i byli w stanie doprowadzić do końca pierwszej połowy do wyniku 10:5.

Kinguin po zmianie stron wygrało pistoletówkę i zaczęło odrabiać straty. Nie dali się zdominować przez oponentów wyposażonych w same pistolety, pokonali ich również podczas pierwszego fulla. Zdobyli łącznie pięć punktów, ale PRIDE nie dało im wyjść na prowadzenie. Pingwiny pokazały, że co się odwlecze, to nie uciecze. Po raz pierwszy wyszli na pozycję lidera na wynik 12:13. Mimo to PRIDE obudziło się pod koniec spotkania poprawiając swoją obronę i ostatecznie zamknęli spotkanie wynikiem 16:14.Tym razem to Kinguin otworzyło spotkanie wygraną pistoletówką. Nie zdołali zdobyć prowadzenia dzięki tej bardzo ważnej rundzie, ponieważ dali się zaskoczyć oponentom dysponującym wyłącznie pistoletami. Pingwiny odpowiedziały pięknym za nadobne i orły zagrały pierwszego fulla dopiero w piątej rundzie. Dysponując pełnym ekwipunkiem pokonali swoich przeciwników. Następnie to znów Kinguin odpowiedziało zmuszając PRIDE do rozegrania kolejnego eco. Przez to ekipa Luza była w stanie powiększyć swoją lokatę dopiero na wynik 3:7. Kinguin pokazało jednak, że poprzednia mapa była wypadkiem przy pracy. Całkowicie zdominowali stronę terrorystów kończąc pierwszą połowę wynikiem 3:12.

Drugą pistoletówkę dla swojego zespołu zdobył SZPERO, który wyeliminował całą przeciwną drużynę. To okazało się być gwoździem do trumny Orłów na tej mapie. Mimo, że heroicznie walczyli o powrót do tego spotkania, ale zdecydowanie zabrakło im zaliczki z pierwszej połowy. Cache zakończył się wynikiem 12:16.PRIDE rozpoczęło ostateczną mapę od nieudanego ataku na bombsite górny. Pozwoliło im to zdobyć wczesną przewagę w spotkaniu. To w połączeniu z rozpoczęciem meczu po łatwiejszej stronie spowodowało, że PRIDE pierwszy punkt na swoje konto zgarnęło dopiero na wynik 1:7. To przełamało ich złą passę i otworzyło rozpoczęło całą serię wygranych przez nich rund. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynkiem 4:11.

Kinguin wygrało również drugą pistoletówkę. Podobnie do poprzedniej mapy, taka sytuacja całkowicie pokrzyżowała plany orłom. Tym razem udało im się zdobyć wyłącznie jeden punkt i uznali wyższość przeciwnika.