To koniec przygody MAD DOG'S PACT z wiosennym sezonem ESL Mistrzostw Polski. Podopieczni VinSa uznali wyższość Honoris, które dzięki wygranej awansowało do półfinału!

• Poland MAD DOG'S PACT 1:2 Poland Honoris

Trzeba przyznać, że zespół Wiktora „TaZ” Wojtasa zaliczył naprawdę słabe wejście w tę serię. Na swoim Duście2, którego rozpoczął w ataku został totalnie zdominowany. Zgarnął zaledwie cztery punkty, które nie wystarczyły, aby po zmianie stron nawiązać walkę z będącym w gazie MAD DOG'S PACT. Dawid „lunAtic” Cieślak i spółka bez problemu zamknął rywalizację 16:7.

Przerwa między mapami pomogła jednak Honoris się obudzić. Minęło kilka minut, a na serwerze zobaczyliśmy inną odsłonę tej formacji. Solidne CT przyniosło jej na Nuke'u prowadzenie 11:4, z którego w ofensywie poszła po zwycięstwo 16:6.

Po dwóch szybkich lokacjach przyszła pora na nieco bardziej wyrównane zmagania, które miały miejsce na Overpassie i były decydujące w kontekście tego, kto przechodzi dalej, a kto odpada z fazy pucharowej. Pierwsza połowa niewiele nam powiedziała, gdyż PACT miał po niej tylko oczko więcej. Dopiero w drugiej części jedna z ekip przejęła inicjatywę. Mowa o HNRS, które narzuciło własne tempo w terro i ostatecznie cieszyło się z triumfu nad rywalem – 16:10.

Tym samym Honoris zasiliło listę półfinalistów ESL Mistrzostw Polski. Harmonogram następnego etapu przedstawiamy poniżej.