Ex-Pompa Team Black z awansem na lanowe finały piętnastego sezonu ESL MP! Zespół ten w meczu ćwierćfinałowym pokonał Izako Boars wynikiem 2:0. Tym samym zapewnił sobie bilet do playoffów na Atlas Arenie.

Izako

Poland Izako Boars

0

Faza pucharowa
Piętnasty sezon ESL MP
Mecz ćwierćfinałowy

Cache
(8:7; 7:8) (4:7)

Nuke
(3:12; 0:4)

pompateam

ex-Pompa Team Black Poland

2

Cache

Ex-Pompa Team Black rozpoczęła swoją mapę po stronie broniącej. W pistoletówce gracze tej drużyny zdecydowali się zagrać retake na bombsite A i opłaciło się to, gdyż odbicie było bardzo dobre. Przewaga ekwipunku pozwoliła antyterrorystom powiększyć prowadzenie do 2:0. Pierwszy full również nie zmienił przebiegu spotkania. Izako Boars zdołało odpowiedzieć przy stanie 0:4. Chwilę później ponowili swój sukces i różnica między zespołami ciągle się zmniejszała. Zawodnicy atakujący walczyli o wyrównanie, lecz potknęli się na ostatniej prostej. To ich nie podłamało i remis stał się faktem na poziomie 5:5. Po tym nikt nie potrafił uciec z wynikiem i wszystko musiało rozstrzygnąć się w piętnastej rundzie. Poszła ona po myśli ,,Dzików” i ostatecznie zakończyli połowę minimalnym prowadzeniem 8:7.

Druga pistoletówka przyniosła kolejne wyrównanie. Starcia z lepszym ekwipunkiem przełożyły się na dwupunktową przewagę ex-Pompy Team Black. Rewanż Izako Boars nadszedł, gdy drużyna dostała w dłonie karabiny. Antyterroryści potrafili przejąć inicjatywę i byli coraz bliżej końcowego sukcesu. Okres dobrej gry defensywnej zapewnił im cztery rundy mapowe. Nie udało się jednak wykorzystać żadnej z tych szans, przez co na tablicy wyników widniał remis 15:15.

Pierwsza część OT to kontynuacja solidnej passy ex-Pompy. Swoją stronę atakującą zespół zakończył minimalnym prowadzeniem 17:16. ,,Dziki” odpowiedziały dokładnie tym samym, a to oznaczało kolejną dogrywkę. Jak się okazało, dopiero ona wyłoniła końcowego zwycięzcę. Lepiej zaprezentował się skład Patryka 'ponczek' Witesa i wygrał swój pick wynikiem 22:19.

Nuke

Pistoletówka na drugiej mapie wpadła na konto ex-Pompy Team Black. Wygranie potyczek anty force i anty eco oznaczało szybką przewagę 3:0. Pierwszy full to odpowiedź Izako Boars. Antyterroryści zostali jednak błyskawicznie przełamani, co popsuło ich fundusze. Ustabilizowali je dopiero przy stanie 1:6 i właśnie wtedy zdobyli drugi punkt. Na ich nieszczęście, powtórzył się scenariusz z szybkim resetem. Zawodnicy atakujący zapewnili sobie zwycięstwo tej części Nuke'a prowadząc 8:2. Dominacja cały czas trwała i do końca połowy oddali oni już tylko jedną rundę. Tym samym na tablicy wyników widniało 12:3.

Druga pistoletówka powiększyła różnicę między obiema stronami do dziesięciu oczek. Po chwili na koncie antyterrorystów znalazło się aż dwanaście punktów meczowych. Nie kazali długo czekać na zakończenie i szybko mogli cieszyć się z triumfu wynikiem 16:3.

Podsumowanie

Po dzisiejszym meczu kwestia półfinalistów piętnastego sezonu ESL MP jest już jasna. Do AGO Gaming, PRIDE i Kinguin dołączyli zawodnicy ex-Pompy Team Black. Ekipa darko w dobrym stylu pokonała Izako Boars. Szczególnie na mapie Nuke jej dominacja była bardzo widoczna i dzięki temu nadal są w grze o końcowy sukces. ,,Dziki” natomiast żegnają się z rozgrywkami na miejscu 5-6.