Wczoraj rozegrane zostały ćwierćfinały ESL Mistrzostw Polski, z którego zwycięsko wyszli zawodnicy Actiny PACT oraz AVEZ Esport. Spotkanie Ośmiornic przysporzyło szczególnie dużo emocji.

• Poland Actina PACT 2:1 Poland Izako Boars

Piątkowe popołudnie minęło pod znakiem ćwierćfinałów ESL Mistrzostw Polski. W pierwszym ze spotkań spotkali się gracze Izako Boars oraz Actina PACT, czyli ekip które doskonale siebie znają. Mecz rozpoczął się na wybranym przez Dziki Trainie, na którym TOAO i spółka świetnie rozpoczęli batalię. Na ich konto wpadły cztery punkty w pięciu rozegranych rundach, co po stronie atakującej jest zaskakującym wnykiem. Jednał lunAtic wiedział jak rozstawić swoich kompanów po bombsite'ach aby załatać obronę, przez co pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:5 dla PACTU. Po takim powrocie Dziki nie mogły się podnieść, przez co pierwsza mapa skończyła się wynikiem 16:12.

Druga mapa, czyli Nuke, od samego początku świetnie układał się zawodnikom PACT. Dziewięć rund wygranych po stronie atakującej w pierwszej połowie zwiastowały rychły koniec meczu. Jednak nic bardziej mylnego. Podopieczni Piotra „izaka” Skowyrskiego zaprezentowali niesamowite przygotowanie do gry po stronie terrorystów, wykorzystując każdą lukę w defensywie przeciwników. Druga mapa również zakończyła się wynikiem 12:16.

Na decydującym Vertigo ponownie lepiej rozpoczął PACT, lecz zaprzepaścili prowadzenie 6:0 i jeszcze przed zmianą stron zobaczyliśmy remis. Tym razem po fatalnej serii drużyna Marcina „padre” Kurzawskiego zdołała się otrząsnąć i wrócić do meczu, przez co pokazali solidną stronę terrorystów, wygrywając spotkanie 16:10.

• Poland AVEZ 2:1 Poland Wisła All in! Games Kraków

Ten pojedynek rozpoczął się dość klasycznie – AVEZ wygrało swoją mapę, Wisła zgarnęła swoją. Wyniki nie były szczególnie bliskie, więc nic nie wskazywało na to, co wydarzy się na ostatniej lokacji, czyli decydującym Overpassie. Tutaj walka od samego początku była bardzo zacięta, najpierw Ośmiornice zwyciężyły pierwszą połowę wynikiem 9:6, po czym zgarnęli kolejne trzy rundy, lecz nie musieliśmy długo czekać aby Wiślacy wyrównali wynik. Każda kolejna potyczka przybliżała nas do jednego – dogrywki.

Doliczonego czasu gry było szczególnie dużo, wszak formacje rozegrały łącznie sześćdziesiąt rund. Na serwerze najbardziej wyróżniali się Kuba „Markoś” Markowski oraz Kamil „KEi” Pietkun, którzy we dwójkę zgarnęli ponad 100 eliminacji wyłącznie na tej mapie. Z kolei Wisła grała bardzo wyrównanie, każdy gracz brał ciężar gry na swoje barki w momencie gdy potrzebowała tego drużyna. Ostatecznie Overpass zakończył się wynikiem 31:29 po pewnej obronie bombstie'u A w wykonaniu AVEZ.

Dziś przed nami kolejne mecze w ramach ESL Mistrzostw Polski. Actina PACT zmierzy się z x-kom AGO, zaś AVEZ podejmie rękawicę Illuminar Gaming. Mecze można oglądać na kanale ESL Polska od godziny 16:00.