Sezon w ESL Mistrzostwach Polski dobiegł końca. Ostatecznie najlepsze we wspomnianych rozgrywkach okazało się x-kom AGO, które na play-offy wrzuciło wyższy bieg!

Jastrzębie w fazie zasadniczej podanych we wstępie zmagań zajęły 5. miejsce. W efekcie swoją drogę do trofeum w najważniejszym etapie potyczki rozpoczęły od dolnej drabinki, co oznaczało tylko jedno – nie mogły pozwolić sobie na żadną porażkę.

Świadomy tego zespół Damiana „Furlan” Kisłowskiego dał z siebie wszystko i zaprezentował niesamowitą formę. Najpierw zmierzył się z Pompa Teamem, z którym spotkanie zwyciężył 2:0. Później tym samym wynikiem pokonał Wisłę All iN! Games Kraków oraz MAD DOG'S PACT i w efekcie dostał się do półfinału, w którym triumfował nad Anonymo Esports. Rywalizacja z podopiecznymi Adriana „IMD” Piepera była jednak trudniejsza, niż poprzednie starcia, bowiem potrwała trzy mapy.

Koniec końców przyszła pora na Wielki Finał, w którym x-kom AGO zagrało przeciwko Honoris. Zawody wystartowały na Inferno, podczas którego emocje sięgnęły zenitu. Jedni i drudzy walczyli naprawdę dzielnie, czego efektem była dogrywka. Lepiej odnalazła się w niej drużyna Karola „rallen” Rodowicza, która wygrała 19:16, a następnie zdominowała Nuke'a – 16:6.

AGO po zamknięciu finałowego meczu rezultatem 2:0 wzbogaciło się o 25 000 złotych, piękny puchar i co najważniejsze – slota w ENC Global Playoff Spring, czyli wydarzenia, z którego można awansować do IEM Cologne Play-in lub IEM Summer Play-inHonoris otrzymało natomiast 12 500 złotych, ale przede wszystkim udowodniło, że ich ciężka praca nie poszła na marne. Wicemistrzostwo, to oznaka, że ten projekt idzie w dobrym kierunku.