ESL i DreamHack wspólnymi siłami w przyszłym roku zorganizują cykl zawodów CS:GO z pulą przekraczającą, których pula nagród wyniesie łącznie $5.000.000

Podmioty ESL oraz DreamHack połączą ponad 20 wydarzeń CS:GO w „jeden twór z dwoma mistrzostwami w roku”. W ten sposób organizatorzy chcą stworzyć kompletną drogę „od zera do bohatera” z ciekawymi historiami do opowiedzenia oraz jak najbardziej transparentną strukturą dla nowych fanów esportu.

Wydarzenia ESL Pro Tour podzielone zostaną na dwa szczeble: Challenger i Masters. W pierwszy z nich będą wchodzić turnieje DreamHack Open, ESEA MDL oraz regionalne mistrzostwa ESL. Biorąc udział w wymienionych zawodach będzie można sobie zapewnić udział w wyższym szczeblu, czyli turniejach z pulą nagród przekraczającą $250.000, czyli np. ESL One, Intel Extreme Masters oraz DreamHack Masters. Grając w poszczególnych wydarzeniach drużyny będą zdobywać punkty, a składy z największą ilością awansują na turniej mistrzowski, który odbywać się będzie dwa razy do roku – w Katowicach i w Kolonii. Łączna pula nagród wszystkich turniejów wyniesie ponad $5.000.000.