Filip „NEO” Kubski wraz z FaZe Clanem ponownie stają przed bardzo ciężkim zadaniem. Drużyna spotka się ze swoim byłym prowadzącym w barwach mousesports.

Dziś o godzinie 12:00 wystartuje drugi dzień zmagań w Kolonii. Spośród wszystkich meczów, z pewnością większość polskich kibiców najbardziej wyczekuje spotkania FaZe Clanu z Filipem „NEO” Kubskim na czele. Na Polaku ponownie będzie ciążyć potężna presja, gdyż europejska formacja będzie walczyć ze swoim były kapitanem – Finnem „karriganem” Andersenem w barwach mousesports.

Jak dotąd, drużyny w obecnych składach spotkały się ze sobą wyłącznie raz – podczas finałów ESL Pro League Season 9. Wtedy mecz nie miał tak wielkiej wagi, ponieważ żadna z drużyn nie odpadała z turnieju, a stawką było ominięcie pojedynku ćwierćfinałowego w play-offach. Teraz dla obu składów jest to istne być albo nie być w Kolonii – przegrany wróci do domu z niczym.

W poprzednim meczu między FaZe Clanem oraz mousesports zobaczyliśmy rozgrywane Vertigo oraz Traina. Można śmiało powiedzieć, że cały FaZe Clan nie zaprezentował się z najlepszej strony. NiKo, rain oraz NEO mieli niemalże równe statystyki po dwóch mapach, oscylujące wokół ratingu 0.75. We wczorajszych spotkaniach mogliśmy zauważyć, że Kovač jako gwiazda zespołu, zdecydowanie odżył i często brał ciężar gry na swoje barki.

Harmonogram dzisiejszych meczów wygląda następująco:

  • 12:00 – Germany BIG vs Brazil MIBR
  • 12:00 – Finland ENCE vs France Vitality
  • 15:30 – European Union mousesports vs European Union FaZe
  • 15:30 – Denmark Astralis vs Sweden fnatic
  • 19:00 – Brazil FURIA vs Russian Federation Natus Vincere
  • 19:00 – Denmark Heroic vs Sweden Ninjas in Pyjamas

Wybrane spotkania będzie można oglądać na kanale ESL Polska na platformie twitch.tv.