FaZe Clan rozpoczęło swoją przygodę z ESL One Cologne 2019 od zwycięstwa nad Renegades. Drużyna NEO w meczu o wyjście z grupy zmierzy się z NRG, które w spotkaniu otwierającym pokonało zespół FURIA.

• European Union FaZe Clan 16:14 Australia Renegades

Spotkanie rozpoczęło się od pistoletówki wygranej przez FaZe, po tym jak zespół skutecznie powstrzymał wejście rywala na bombsite B. Niespodziewanie, moment później Renegades zaprezentowało udanego force'a, a do zwycięstwa znacznie przyczynił się jkaem, który zdobył trzy otwierające fragi. Od tej chwili Australijczycy przejęli inicjatywę na mapie i nawet w przypadku porażki potrafili błyskawicznie rewanżować się przeciwnikowi. Ich świetna postawa przełożyła się na prowadzenie 8:3. Wtedy europejski skład pod wodzą NEO podjął próbę zmniejszenia straty i można ją ocenić pozytywnie. Sięgnął on po trzy z ostatnich czterech rund, co oznaczało wynik 6:9 przed zmianą stron. Początek drugiej połowy przyniósł wyrównanie na poziomie 9:9, jednak FaZe Clan nie potrafiło przełożyć tego na uzyskanie przewagi. Kolejna próba zakończyła się już powodzeniem, dzięki czemu drużyna Polaka wygrywała 14:12. Renegades nie odpuszczało i chwilę później na tablicy wyników widniał już kolejny remis. Do rozstrzygnięcia potrzebna była runda nr 30, która padła łupem Europejczyków i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa 16:14.

• Brazil FURIA 7:16 United States NRG

NRG wygrało pistoletówkę po stronie broniącej, choć KSCERATO dzielnie walczył w clutchu 1 vs 3. Nie powstrzymał on jednak stanislawa, który rozbroił bombę zachowując 3hp na koncie. Amerykanie spokojnie kontrolowali początek spotkania i kolejne rundy bezproblemowo padały ich łupem. Dopiero przy wyniku 0:5 FURIA skutecznie odpowiedziała, jednak nie oznaczało to przejęcia inicjatywy. W zamian otrzymaliśmy wymianę jeden za jeden, a po niej to tarik i spółka powrócili na właściwe tory. Jak się okazało, pozostała część połowy była w ich wykonaniu bezbłędna, dzięki czemu do przerwy prowadzili 13:2. Po zmianie stron NRG szybko osiągnęło rezultat 15:3, co oczywiście dawało im punkty meczowe. Zawodnicy mieli jednak spore problemy z zakończeniem meczu, ponieważ zmarnowali cztery pierwsze szanse. Na ich szczęście, okazji było o wiele więcej, a starcie na Nuke'u ostatecznie zwyciężyli 16:7.