Rywalizacja w grupie B podczas ESL One Cologne 2019 przynosi kolejne rozstrzygnięcia. Tym razem przygodę z turniejem zakończyły BIG i fnatic, które przegrały z Heroic oraz Vitality. Zwycięzcy tych spotkań zagrają później o wyjście z grupy.

• France Vitality 2:0 Sweden fnatic (Mirage 19:16, Overpass 19:17)
  • Germany BIG 0:2 Denmark Heroic (Inferno 13:16, Nuke 7:16)

Spotkanie pomiędzy Vitality i fnatic przyniosło mnóstwo emocji. Obie mapy były bardzo wyrównane, o czym świadczy fakt, że do ich rozstrzygnięcia potrzebne były dogrywki. Najpierw zawodnicy mierzyli się na Mirage'u, gdzie pierwsza połowa stała pod znakiem dłuższych serii w wykonaniu zespołów. Dopiero po przerwie Szwedzi znaczniej przejęli inicjatywę, co dało im prowadzenie 14:11. Jak się okazało, nie wykorzystali oni tej sytuacji, a co więcej, musieli obronić punkt mapowy wroga. Udało im się tego dokonać, lecz dodatkowa odsłona gry przyniosła już porażkę 16:19.

Potyczka na Overpassie również trzymała w napięciu do samego końca. W pewnym momencie przewaga fnatic wynosiła już pięć oczek, a na tablicy wyników widniało 11:6. Wtedy do gry wróciło Vitality, które początkowo nie zdołało jednak wyrównać. Następnie byliśmy świadkami powtórki z poprzedniej lokacji, bowiem Szwedzi zmarnowali prowadzenie 14:11, po czym znowu obronili rundę meczową oponenta. Wydawało się, że tym razem dogrywka pójdzie po ich myśli, lecz przy stanie 15:17 clutchem 1 vs 4 popisał się ZywOo. To starcie zmieniło obraz spotkania, ponieważ po nim Francuzi byli już nie do zatrzymania i wygrali 19:17.

O pozostanie w turnieju walczyły również Heroic i BIG. Na początek gracze obu drużyn mierzyli się na Inferno, gdzie pierwsza połowa miała najbardziej wyrównany wynik, czyli 8:7. Do przerwy prowadzili Duńczycy, lecz przegranie pistoletówki i rund z gorszym wyposażeniem sprawiło, że ich przewaga zniknęła. Od wyniku 8:10 wrócili oni jednak na właściwe tory i wywalczyli trzypunktową zaliczkę. Następnie do końca widzieliśmy już tylko wymiany jeden za jeden, a to przełożyło się na triumf ekipy friberga 13:16. Na Nuke'u dominacja Heroic była o wiele bardziej widoczna. Świetna gra w ataku zapewniła im wynik 9:6, ale prawdziwy popis zobaczyliśmy po zmianie stron. Duńska formacja oddała tam tylko jedno starcie, wygrywając ostatecznie 16:7.

Vitality i Heroic powalczą o wyjście z grupy w bezpośrednim starciu. Ten mecz zaplanowany jest jednak na godzinę 19:00, a teraz do gry wraca grupa A. Natus Vincere podejmie mousesports i zwycięzca zapewni sobie występ w play-offach. W drugim meczu Liquid zmierzy się z NRG, a jego stawką jest awans prosto do półfinału.