Team Kinguin nie może jeszcze cieszyć się z awansu do fazy pucharowej. Space Soldiers okazało się być lepsze i pokonało naszych rodaków 16:12.

  • Mapa Overpass – Poland Team Kinguin 12:16 Turkey Space Soldiers

Po wygranym meczu na FRENCH CANADIANS przyszła pora na starcie zwycięzców, czyli Team Kinguin vs. Space Soldiers. Stawką pojedynku był awans do fazy pucharowej Finałów ESEA Premier Season 25. Polacy zaczęli jako terroryści i nie weszli w to spotkanie najlepiej. SS od początku starało się pokazać kto będzie dominował na mapie i od pistoletówki nie oddali żadnego punktu aż do siódmej rundy. Dopiero wtedy ekipa loorda zabrała się za powrót i udało się z tragicznej sytuacji dojść do utraty jedynie jednej rundy przed zmianą stron – 7:8.

Drugie starcie pistoletowe należało do Kinguin. „Pingwiny” bez żadnych problemów rozprawili się z przeciwnikiem i dzięki temu udało im się po chwili wyjść na prowadzenie 10:8. Turecki skład nie zamierzał odpuszczać i gdy ich ekwipunek zaczął porządnie wyglądać, to ataki również były lepsze. Kiedy mecz wchodził w decydującą fazę, nie brakowało nam na mapie clutchy i sytuacji, w których małe detale decydowały o zwycięstwie. Raz szczęście sprzyjało Kinguin, a raz Space Soldiers. Niestety, ale ostatecznie to SS wyszło z tej walki lepiej i to właśnie oni zapewniają sobie miejsce w fazie pucharowej zawodów w Los Angeles.

Jeśli chodzi o Team Kinguin, to Polacy nie odpadają z turnieju i jeszcze powalczą o przejście do następnego etapu.