AGO Gaming podejmie dzisiaj Virtus.pro o godzinie 21:00. Mecz jest o sporą stawkę, gdyż zwycięzca awansuje na globalne Finały offline.

Polskie derby w półfinale play-offów ESEA Premier Season 26 Europe, to żart? Nie, to czysta prawda! Już o godzinie 21:00 zobaczymy pojedynek, w którym obie formacje powalczą o Wielki Finał i obie są z naszego kraju – Virtus.pro vs. AGO. Jest to z pewnością powód do dumy dla Polaków, którzy wspierają rodzimego CS-a.

Warto przypomnieć, że Virtusi znaleźli się w niższej lidze, niż ESL Pro League, ponieważ spadli do niej. Byli za słabi na tle innych zespołów grając w EPL-u i teraz, aby wrócić muszą przede wszystkim pokonać AGO, gdyż to da im udział w finale, a z niego, jeśli się zwycięży – wędruje się do najbardziej prestiżowej ligi od ESL.

Historia dotarcia „Aniołków” do ESEA MDL Season 26 Europe jest zdecydowanie bardziej pozytywna. GruBy i spółka wywalczyli sobie slota podczas EMP. Teraz stoją przed wielką szansą, aby zrobić kolejny krok w stronę ESL Pro League. W starciu z VP nie można nazwać AGO faworytem, ale z pewnością ekipa Furlana nie będzie bała się rywali, ponieważ już dwa razy na nich wygrywali – raz w ramach właśnie tej ligi, tylko że fazy zasadniczej, a raz w polskich kwalifikacjach do WESG.

  • 21:00 – Poland Virtus.pro vs. Poland AGO Gaming [BO3]
  1. miejsce – Zapewniony slot w EPL
  2. miejsce – Relegacje do EPL
  3. miejsce – Relegacje do EPL
  4. miejsce – $2 500

Zobaczymy pierwsze zwycięstwo VirtusówAGO, czy to „Anioły” ponownie pokażą, że w internetowych rozgrywkach są strasznie ciężkim rywalem dla VP? Tego dowiemy się późnym wieczorem, ale na pewno warto obserwować tę potyczkę. Wygrany awansuje na globalne Finały offline oraz zapewni sobie slota w relegacjach do ESL Pro League, w razie gdyby w Wielkim Finale coś poszło nie tak.