Virtus.pro pokonało FlipSid3 Tactics w kolejnym meczu fazy grupowej ESEA Premier Season 26. Nasi rodacy nie mieli przed sobą łatwego zadania. Słaby początek zmusił ich do gonienia wyniku. Wszystko jednak zmieniło się w drugiej połowie.

1

Ten mecz rozpoczął się lepiej dla FlipSid3 Tactics. Rozpoczynający po stronie broniącej zespół szybko uporał się z rywalami podczas pistoletówki i korzystając z przewagi – wyszedł na trzypunktowe prowadzenie. Pierwszy full należał do Polaków. Niestety nie udało im się pójść za ciosem. Czekał ich kolejny reset finansów. Antyterroryści nie mogli przepuścić takiej okazji. Do tej pory, F3 grało bardzo stabilnie i pewnie. Dobra obrona sprawiła, że przewaga tego zespołu nad Virtus.pro wynosiła już 7:1. Dopiero w tym momencie Virtusi zdołali przeciwstawić się rywalom. Dwie przegrane z rzędu wciąż nie przeszkadzały CT w zakupie pełnego ekwipunku. Na szczęście, nasi rodacy nie nabrali się na sztuczki oponentów. Zaczęli się budzić z początkowego letargu. Podopieczni Jakuba „kuben” Gurczńskiego zaczęli odrabiać straty. Pomimo drobnych problemów, udało im się doprowadzić do remisu 7:7. Ostatecznie, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7 dla FlipSid3.

Druga pistoletówka ponownie należała do F3. Na szczęście – Polacy, a w szczególności Filip „NEO” Kubski, zagrali fenomenalnego force buy'a. Terroryści nie mieli szans, aby odpłacić się pięknym za nadobne. To nie mogło się stać w rundzie, która w pełni należała do Janusza „snax” Pogorzelskiego, który zdobył ace'a! Ekipa Andreya „B1ad3” Gorodensky została wyprowadzona z równowagi. Wykorzystując błędy Polaków, FlipSid3 zdobyło kolejny punkt. Przez tę stratę, Virtusi zdecydowali się na wykorzystanie taktycznej pauzy. Po wznowieniu rozgrywki, antyterroryści po raz pierwszy w tym meczu wyszli na prowadzenie. Świetna gra całemu zespołowi potężny zastrzyk energii przed końcem meczu. Nie oddając już ani jednego punktu, Virtus.pro pokonało FlipSid3 Tactics 16:10.