PENTA Sports z kolejnym zwycięstwem w ESEA Premier. Tym razem drużyna innocenta pokonała ukraińskie pro100. Pomimo początkowych problemów pokazała ona bardzo dobrą stronę atakującą i to najbardziej przyczyniło się do zwycięstwa.

  • de_Inferno – European Union PENTA Sports 16:12 Ukraine pro100

Po przegranej nożówce pro100 było zmuszone zacząć mecz po stronie atakującej. Nie przeszkodziło im to w dobrej pistoletówce i zdobyciu pierwszego punktu. Ukraińska formacja bezproblemowo powiększyła prowadzenie do 3:0 dzięki solidnym rundom anty force i anty eco. PENTA Sports doszło do głosu, kiedy dysponowało już pełnym wyposażeniem. Antyterroryści szybko doprowadzili do remisu, lecz po tym nie byli w stanie kontynuować swojej zwycięskiej passy. Zaczęły za to pojawiać się wymiany jeden za jeden. Byliśmy świadkami ciągłych force'ów, a co więcej, okazywały się one skuteczne. Nikt nie zdobył dwóch punktów z rzędu przez dłuższy okres meczu. Dopiero europejski skład dokonał tego w rundach 14 i 15, przez co na drugą część spotkania wyszedł na minimalnym prowadzeniu 8:7.

Pro100 szybko wygrało pistoletówkę, a także starcie z przewagą uzbrojenia. PENTA Sports odpowiedziało na pierwszym fullu, lecz na ich nieszczęście, błyskawicznie nadeszło przełamanie. Ukraińska drużyna odskoczyła na trzy punkty dzięki dobrej grze defensywnej. Było ją jednak stać tylko na tyle przed kolejnym rewanżem. Tym razem terroryści nie popełnili wcześniejszego błędu i zdobyli kilka rund z rzędu. Po szybkim doprowadzeniu do remisu ich zwycięska passa trwała. Jak się okazało, nie została ona przerwana aż do końca spotkania. Po wygraniu siedmiu ostatnich potyczek PENTA Sports zakończyło Inferno wynikiem 16:12.