Virtus.pro przegrało swój szósty mecz w ramach ESEA MDL Season 27. Polacy, po bardzo długim i zaciętym boju, musieli uznać wyższość niemieckiej formacji ALTERNATE aTTaX.

0

Grając po stronie atakującej, virtus.pro zgarnęło rundę pistoletową. Terroryści wykorzystali przewagę broni i już po chwili prowadzili 3:0. ALTERNATE nie było w stanie poradzić sobie podczas pierwszego fulla, co w rezultacie kosztowało tę formację pięć przegranych z rzędu. Po tym paśmie porażek, ALTERNATE aTTaX wzięło się do roboty. Niemiecka formacja momentalnie odrobiła straty, broniąc się przed każdym kolejnym atakiem oponentów. Ekipa Filipa „NEO” Kubskiego nie była w stanie przedrzeć się przez defensywę przeciwników. Ostatecznie, pierwsza połowa zakończyła się wygraną ALTERNATE – 9:6.

Virtus.pro po raz drugi zagrało fenomenalną rundę pistoletową. Dzięki temu, nasi rodacy już po chwili doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na prowadzenie. Po tym, jak Niemcy mogli już sobie pozwolić na zakup karabinów, kibice mogli liczyć na naprawdę bardzo zaciętą końcówkę. Tak się (na szczęście fanów polskiego zespołu) nie stało. Virtus.pro w decydującej fazie spotkania całkowicie zdominowało terrorystów. Zyskali cztery punkty meczowe. ATTaX obroniło dwa pierwsze z nich. Ku ogólnemu zdziwieniu, Niemcy doprowadzili do dogrywki.

Dogrywki były niezwykle zacięte. W pierwszej to Polacy ponownie mogli zakończyć spotkanie zwycięstwem, jednakże ich rywale ponownie poradzili sobie z niewyobrażalną presją. W drugiej zaś, to ALTERNATE po raz pierwszy w meczu zyskało punkty meczowe. Niemcy jednak stanęli na wysokości zadania. Wygrali mecz 22:19