Virtus.pro odniosło siódmą porażkę w 30. sezonie ESEA MDL. Jest to szósty przegrany mecz Polaków z rzędu, którzy mają obecnie bilans 6-7.

6

Początek meczu należał do expert. Zespół prezentował się bardzo dobrze po stronie atakującej i szybko uzyskał prowadzenie na poziomie 4:0. Od rundy nr 5 to Virtus.pro zdobywało punkty, nie pozwalając rywalowi nawet na podkładanie bomby. Solidna postawa w obronie przełożyła się na remis przy stanie 4:4. Jak się okazało, utrata korzystnego rezultatu zmotywowała niemiecką formację, ponieważ niemal od razu powróciła ona na właściwą ścieżkę. Wtedy Polacy nie byli powstrzymać ich ofensywy i oddawali kolejne starcia. Ostatecznie, synek wraz z kolegami dominowali już do końca połowy, a to oznaczało wysokie prowadzenie 10:5 przed zmianą stron.

Po przerwie expert wciąż kontynuowało dobrą grę i sięgnęło po pistoletówkę oraz potyczkę anty eco. Virtus.pro odpowiedziało na pierwszym fullu, lecz moment później dało się zresetować. Szybkie przełamanie pozwoliło Niemcom odzyskać inicjatywę i nie mieli oni już problemu z pozytywnym zakończeniem spotkania. Wynikiem końcowym było 16:6 na ich korzyść.