Virtus.pro wygrywa z ALTERNATE aTTaX w ramach ESEA MDL Premier Division Season 30 i doprowadza do dodatniego bilansu w lidze.

Germany ALTERNATE aTTaX

13

Faza ligowa
ESEA MDL Premier Division
Season 30 Europe

Overpass
(8:7; 5:9)

 Poland Virtus.pro

16

Overpass

Niemcy dobrze poradzili sobie podczas pistoletówki, zyskując niewielką przewagę na początku spotkania. Polacy odpowiedzieli dopiero w czwartej rundzie, jednak od razu zdołali doprowadzić do wyrównania na 3:3. ALTERNATE aTTaX nie pozwalało naszym wyjść na prowadzenie. Drużyny wymieniały się punktami, lecz Virtusi dzięki sprawnym odbiciom obszarów bombowych wyszli na prowadzenie 6:5, lecz nie nacieszyli się nim zbyt długo. Już podczas kolejnej próby obrony polegli, oddając inicjatywę swoim oponentom. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się lekką korzyścią dla Niemców.

Virtus.pro przegrało drugą pistoletówkę, lecz dzięki podłożonej bombie mogli force'wać w następnej potyczce. Przekupienie broni nie przyniosło zwycięstwa, a jedynie kolejną uzbrojoną bombę i bonus finansowy. Tym razem Virtusi świetnie poradzili sobie w ataku i zgarnęli aż cztery następne punkty, doprowadzając do wyniku 10:12, po raz drugi wychodząc na prowadzenie w tym meczu. Zostało ono odebrane chwilę później, po tym jak ALTERNATE aTTaX trzy razy z rzędu skutecznie odparli ataki rywali. byali mimo nie najlepszego występu indywidualnego w całym spotkaniu, wyratował swój zespół przy wyniku 13:13 wygrywając sytuację dwóch na jednego. Ten mały sukces zadecydował o wygranej całego spotkania, które zakończyło się wynikiem 13:16.