Virtus.pro zgarnia dziś drugie zwycięstwo w ramach ESEA MDL Premier Division Season 30. Polacy mogą pochwalić się ogólnym bilansem 3:1 po czterech rozegranych meczach.

Germany Unicorns of Love

5

Faza ligowa
ESEA MDL Premier Division
Season 30 Europe

Cache
(5:10; 0:6)

Poland Virtus.pro

16

Cache

Pierwsza pistoletówka została wygrana przez zawodników Unicorns of Love, którzy okazali się lepsi również w kolejnej potyczce. Polacy odpowiedzieli już podczas pierwszego fulla, bezzwłocznie doprowadzając do wyrównania i objęcia prowadzenia. Po czterech przegranych rundach z rzędu Niemcy znaleźli słaby punkt w obronie obszaru bombowego B i wykorzystali go skutecznie atakując z samymi pistoletami. Jednorożce prezentowały powolnego, lecz bardzo taktycznego Counter-Strike'a. To pozwoliło im doprowadzić do wyniku 5:4, lecz w 10 rundzie ich całkowicie zgubiło. MICHU skracając pozycję złapał swoich oponentów i dysponując Deaglem wyeliminował trójkę z nich. To był moment złamania Niemców, którzy do końca pierwszej połowy nie wygrali już ani jednego ataku, przez co przed zmianą stron zobaczyliśmy wynik 5:10.

Druga pistoletówka wpadła na konto Virtusów. Unicorns of Love całkowicie nie poradziło sobie podczas pierwszego fulla, przez co Polacy mogli budować swoją przewagę. Niemcy zachowali broń, lecz nie przełożyła się ona na tryumf w następnej rundzie. Zawodnicy Virtus.pro prezentowali fenomenalną stronę terrorystów, grali bardzo pewnie i agresywnie, w każdym przypadku tworząc sobie wczesną przewagę liczebną. Dzięki temu mecz zakończył się już wynikiem 5:16.