Starcie Virtus.pro kontra Team Kinguin miało zdecydowanie drugie dno. Oprócz walki o ostatnie punkty w lidze ESEA MDL, było też pierwszym pojedynkiem TaZa przeciwko dawnym kolegom. W tym spotkaniu to właśnie Pingwiny okazały się lepsze.

Poland Team Kinguin

16

Faza ligowa
ESEA MDL Season 29 Europe

Dust2
(5:10; 11:1)

Virtus.pro Poland

11

Dust2

Początek spotkania należał do Virtus.pro, które bez problemu poradziło sobie w rundzie pistoletowej oraz pojedynku enty eco. Pierwsza potyczka na pełnym wyposażeniu obu ekip wydłużała sielankę antyterrorystów, ponieważ nie doświadczali oni do tego momentu żadnego oporu ze strony przeciwników. Odpowiedź ze strony Team Kinguin nadeszła w piątej rundzie, głównie za sprawą mouza. Widać było, że dodało to skrzydeł zespołowi atakującemu i lada moment byliśmy świadkami kontaktu w tym meczu. Gdy większości oglądającym wydawało się, że Pingwiny zdobędą czwarty punkt, tym samym wyrównując, odezwał się Snatchie, który w pojedynkę wyeliminował trzech oponentów, czym znacząco ułatwił wyrwanie piątej potyczki na korzyść swojej drużyny. Świetną dyspozycją tego wieczoru popisywali się snajperzy Virtus.pro, przez których ekipa broniąca coraz bardziej oddalała się przeciwnikom, przybliżając się tym samym do wygrania pierwszej części spotkania. Hegemonia Niedźwiedzi z czasem było coraz bardziej widoczna, przerwy taktyczne brane przez Rallena i spółkę na nic się zdawały, ponieważ nadal nie mogli oni przełamać żelaznej obrony oponenta. Pierwsza połowa mapy Dust2 zakończyła się wysokim prowadzeniem 10:5 na rzecz swojego czasu najlepszej ekipy na świecie.

Druga pistoletówka tym razem padła łupem Team Kinguin, dzięki czemu zawodnicy tej formacji zaczęli realnie myśleć o powrocie. Pierwszy full również został dodany na konto antyterrorystów i dzięki temu zdobyli rundę kontaktową. Po krótkiej chwili byliśmy świadkami prowadzenia przez Pingwiny pierwszy raz w tym meczu. Po zmianie stron Virtus.pro kompletnie nie potrafiło dojść do głosu, drużyna broniąca pokazywała się ze świetnej strony, sukcesywnie tłumiąc ataki oponentów. NEO i spółce udało się zdobyć ważny jedenasty punkt, ale od razu po tym zostali oni zresetowani ekonomicznie, kończąc tym samym swoje marzenia i wygraniu tego spotkania.