Rozgrywki ligowe 29. sezonu ESEA MDL Premier Division zakończyły się dość dobrze dla polskich ekip – aż dwie wystąpią w finałach.

Faza zasadnicza ligi trwałą aż dwa miesiące. Po wielu dniach ciężkich zmagań możemy być pewni, że aż dwie polskie drużyny zobaczymy w finałach ESEA MDL Premier Division. Nie jest jednak całkowicie kolorowo, gdyż jedna będzie walczyć w barażach.

Team Kinguin poradziło sobie najlepiej wśród rodzimych składów. Spośród szesnastu rozegranych spotkań, polegli wyłącznie cztery razy, gwarantując sobie aż 36 punktów. Wiktor „TaZ” Wojtas i spółka ponawiają sukces z poprzedniego sezonu, gdzie również pojawili się w finałach. Nowością jest jednak Virtus.pro, które również wywalczyło sobie wysoką lokatę. Musieli uznać wyższość przeciwnika pięciokrotnie, lecz to wystarczyło aby znaleźć się w najlepszej ósemce.

Sukcesem nie może pochwalić się PACT. Drużyna Kacpra „darko” Ściery w tej edycji ligi była w stanie zagwarantować sobie wyłącznie pięć zwycięstw przy jedenastu porażkach. Tak słaby wynik spowodował, że nie są pewni występu w kolejnym sezonie Premier Division i będą musieli o to walczyć w barażach.

Oto jak prezentuje się tabela na koniec ligi:

Awans do play-offów

 1. Denmark OpTic Gaming
 2. Poland Kinguin
 3. France Team LDLC.com
 4. Finland ENCE eSports
 5. France Team 3DMAX
 6. Poland Virtus.pro
 7. Germany Sprout Esports
 8. European Union Epsilon

Utrzymanie się w lidze

 1. Sweden Red Reserve
 2. Germany ALTERNATE aTTaX
 3. Sweden Chaos
 4. Denmark Fragsters
 5. Germany expert

Baraże

 1. European Union Valiance
 2. Denmark Tricked
 3. Sweden Flow
 4. Russian Federation Spirit
 5. Sweden x6tence Galaxy
 6. Germany EURONICS
 7. Poland PACT
 8. Latvia Smoke

Spadek

 1. Finland SuperJymy
 2. Endpoint
 3. France AAA

Wciąż nie jest pewne jak wyglądają pary ćwierćfinałowe, lecz zdecydowanie jest szansa na to by ponownie zobaczyć pojedynek pomiędzy Team Kinguin a Virtus.pro. Stawka jest naprawdę wysoka, ponieważ ósemka finalistów walczyć będzie o awans do ESL Pro League, czyli jednej z najbardziej prestiżowych lig na scenie CS:GO.