Dzisiaj aż trzy polskie zespoły rywalizowały w ramach 29. sezonu ESEA MDL. Ze wszystkich pięciu spotkań wyszły one zwycięsko i poprawiły swoją sytuację w ligowej tabeli.

Dzień w ESEA MDL rozpoczął się o godzinie 18:00, kiedy to wystartował mecz Virtus.pro vs. Tricked. Polacy dobrze weszli w starcie, a szczególnie tyczy się to snatchiego, który zdobył ace'a w pistoletówce. Duński skład odpowiedział dość szybko, bo przy stanie 0:2. Stać go było jednak na uzyskanie zaledwie dwupunktowego prowadzenia. Od wyniku 2:4 NEO i spółka znacznie przejęli inicjatywę i ostatecznie zakończyli połowę rezultatem 10:5. Po zmianie stron rywale naszych rodaków walczyli o powrót, lecz ich licznik zatrzymał się na dziesięciu rundach.

Nieco później na serwerze pojawili się zawodnicy PACT, którzy walczyli o uzyskanie pierwszego ligowego triumfu. Początek wyglądał bardzo obiecująco, bowiem ekipa darko zapewniła sobie zwycięstwo połowy, kiedy na tablicy wyników widniało 8:1. Końcówka minimalnie lepiej poszła SuperJymy, ale rezultat 5:10 wciąż był dla nich niekorzystny. Tym bardziej, że po przerwie Polacy szybko doszli do głosu, uzyskując prowadzenie na poziomie 14:7. Ostatecznie, triumfowali na Inferno 16:10.

Po chwili PACT rozpoczęło już kolejny pojedynek, tym razem przeciwko x6tence Galaxy. Pierwsza połowa nie poszła po myśli lunAtica i spółki, ponieważ tylko na moment uzyskali oni jednopunktową przewagę przy stanie 6:5. Wtedy Szwedzi przejęli inicjatywę, co zaowocowało wynikiem 9:6 do przerwy. W drugiej części Cache'a do głosu doszła polska formacja, grająca po stronie atakującej. Za każdym razem potrafiła szybko przełamywać oponenta, a to przełożyło się na trzy rundy meczowe. PACT wykorzystało ostatnią szansę, zwyciężając 16:14. Świetne zawody rozegrał Tomasz 'ToM223' Richter, który mógł pochwalić się statystykami K/D 34-19.

O 20:00 swoje potyczki rozpoczęło również Team Kinguin. Przed dzisiejszym wieczorem, ,,Pingwiny” miały bilans 5-2, co plasowało ich w czołówce tabeli. Początek meczu na Flow mógł zwiastować poprawienie sytuacji. Polacy szybko przełamali rywala i dominowali na serwerze. W najlepszym momencie zdobyli aż osiem oczek z rzędu, osiągając prowadzenie 9:3. Po zmianie stron oddali przeciwnikowi cztery rundy, lecz to wszystko, na co było stać Szwedów. Wynikiem końcowym było 16:9.

Wtorek z polskimi zespołami zakończyło Kinguin. Ich oponentem było aAa. Początek ponownie wyglądał obiecująco, ponieważ zespół TaZa szybko wyszedł na prowadzenie 6:1. Dopiero wtedy jego rywal wziął się nieco w garść i minimalnie zmniejszył stratę do przerwy spotkania. Jak się okazało, to w drugiej połowie Francuzi realnie zagrażali ,,Pingwinom”. Szybkie resety ekonomiczne sprawiały, że dystans między obiema stronami coraz bardziej się zmniejszał. Po długim powrocie aAa osiągnęło upragniony remis na poziomie 14:14, po czym zyskało też punkt meczowy. Kinguin obroniło jednak tę szansę przeciwnika, a później odniosło triumf 22:18 po dwóch dogrywkach.