Obecny sezon ESEA MDL nie jest najszczęśliwszym dla formacji z naszego kraju. Tak naprawdę jakkolwiek lepiej zaprezentowało się tylko x-kom AGO, która zapewniło sobie udział w fazie playoff. Pozostałe drużyny zawodzą jednak na całej linii.

Poland Wisła Kraków 12:16 Ukraine Hellraisers

Dzień rozpoczęliśmy meczem Białej Gwiazdy. Zespół Grzegorza Dziamałka na początku radził sobie całkiem nieźle – wygrana pistoletówka, a krótko potem objęcie prowadzenie 5:3. HellRaisers w końcu jednak uporządkowało swoją grę w defensywie, dzięki czemu Polacy mieli przed sobą nie lada wyzwanie. Do końca połowy Ukraińcom udało się wyjść na jednopunktowe prowadzenie. Drużyna nukkye w ataku prezentowała się jeszcze lepiej, co wpłynęło na końcowy rezultat tego spotkania. Nasi rodacy polegli bowiem 12:16.

Poland PACT 11:16 Russian Federation pro100

Chwilę po siedemnastej na serwerze spotkali się zawodnicy PACT i pro100. Polacy zdobyli pierwszą pistoletówkę, która dała im kolejne dwa punkty. Rosjanie znacznie lepiej radzili sobie na pełnym wyposażeniu, przez co doprowadzili do remisu, a krótko potem prowadzenia 6:3. Do końca połowy oba zespoły wygrały jeszcze po trzy starcia. Nasi rodacy próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, lecz ich rywale zakasali rękawy i po raz kolejny oddalili się z wynikiem. Dystans do wroga był zbyt wielki, przez co Sobol i spółka przegrali 11:16.

Poland Illuminar 10:16 Russian Federation Spirit

Na sam koniec dnia oglądaliśmy starcie Illuminar, które niestety nie pokrzepiło naszych serc. Formacja innocenta rozpoczęła mapę Train po stronie antyterrorystów, która jest w teorii tą łatwiejszą. Spirit zagrało jednak bardzo solidnie w ataku, a Polacy nie byli w stanie zwyciężyć paru rund z rzędu, żeby zniszczyć ekonomie rywala. Rosjanie prawie całą połowę grali z pełnym wyposażeniem, dzięki czemu do przerwy prowadzili 12:3. Po zamianie stron sytuacja wcale się nie poprawiła. iHG zaczęło odrabiać stratę dopiero przy stanie 4:15, więc o ewentualne dogrywki było naprawdę ciężko. Nasi rodacy wygrali sześć starć, po których ekipa choppera zakończyła to spotkanie.