Polski skład gwiazd wciąż nie może być pewne utrzymania się w ESEA Intermediate. Izak i spółka muszą zgarnąć jeszcze jedną wygraną aby nie spaść ponownie do ESEA Open.

EMERITOS BANDITOS po trzech sezonach gry w ESEA Open wywalczyło sobie upragniony awans do ESEA Intermediate. Wyższy poziom rozgrywek postawił Emerytom spore wyzwanie, czego dowodem jest ich obecna sytuacja w tabeli. Piotr „izak” Skowyrski i spółka po trzynastu rozegranych meczach posiada zaledwie pięć wygranych.

Według panujących zasad w ESEA Intermediate, przy 167 zespołach na liście uczestników do fazy pucharowej awansują 64. najlepsze zespoły. Natomiast żeby się utrzymać na tym poziomie ligowym, zespół musi wygrać przynajmniej sześć meczów na przestrzeni całego sezonu. Obecnie EMERITOS BANDITOS posiada bilans 5-8 co najprawdopodobniej wyklucza ich z walki o play-offy, więc pozostaje im postarać się o jeszcze jedno zwycięstwo, które uchroni ich przed spadkiem.

Emeryci już dziś mają okazję na zgarnięcie szóstej wygranej. EB zagra na łotewską drużynę Cosmoss Riga, która na ten moment jest w zdecydowanie lepszej sytuacji niż nasi rodacy, wszak dzisiejsi przeciwnicy Emerytów posiadają bilans 7-5. Spotkanie odbędzie się na mapie de_Vertigo, na którym Izak i spółka wystąpili w tym sezonie trzy razy, odnosząc tylko jeden tryumf. Optymizmem napawa jednak fakt, że od kilku dni zespół spotyka się na tej lokacji, przygotowując taktyki i trenując używanie granatów.

Dzisiejszy mecz rozpocznie się o godzinie 20:30 i jak zawsze będzie go można oglądać na kanałach wszystkich twórców.