Team Kinguin rozpoczęło walkę na ESEA MDL Global Challenge od wysokiego zwycięstwa. Wyższość Polaków musiała uznać amerykańska drużyna o nazwie cantwinalan.

16

Początek spotkania na Mirage'u należał do składu ze Stanów Zjednoczonych. Wygrał on bowiem pistoletówkę po stronie atakującej, a następnie powtórzył sukces w starciu z lepszym wyposażeniem. Team Kinguin odpowiedziało, kiedy na tablicy wyników widniało 0:2, lecz po chwili spotkało się z błyskawicznym resetem. Cantwinalan skutecznie wykorzystywało ekonomiczną przewagę, dzięki czemu szybko odskoczyło na 5:1. Dopiero od rundy nr 6 Polacy wkroczyli na właściwą ścieżkę, choć wydawało się, że ponownie zostaną szybko przełamani. Przy stanie 2:5 rallen popisał się jednak clutchem 1 vs 2. Od tego momentu antyterroryści znacznie dominowali nad przeciwnikiem. Solidna postawa w defensywie najpierw zapewniła im remis na poziomie 5:5, lecz to był dopiero początek świetnej passy. Jak się okazało, ,,Pingwiny” nie dały się pokonać już do końca pierwszej połowy meczu, a to oznaczało rezultat 10:5 do przerwy.

Po zmianie stron cantwinalan wygrało pistoletówkę, lecz w tym przypadku ani razu nie ponowiło sukcesu. Team Kinguin uniknęło pomyłki, dzięki czemu uzyskało już prowadzenie 13:6. Co więcej, kiedy Amerykanie odpowiedzieli skuteczną obroną, znów zostali natychmiastowo zresetowani. Wtedy TaZ wraz z kolegami spokojnie dokończyli spotkanie, wygrywając je wynikiem 16:7.