W nocy pojawiły się doniesienia dotyczące przyszłości Patricka „es3tag” Hansena. Według portalu TV2.dk zawodnik jest obecnie w trakcie rozmów z Cloud9.

Patrick „es3tag” Hansen na początku lipca oficjalnie rozpoczął swoją współpracę z Astralis. Dołączył do najlepszej formacji w historii CS:GO w roli gracza, który miał załatać jedną z luk pozostawionych po Lukasie „gla1ve” Rossanderze i Andreasie „Xyp9x” Højsleth. Obaj Panowie udali się na urlop od CS-a spowodowany objawami wypalenia zawodowego. Grono Danny'ego „zonic” Sørensena potrzebowało więc kadrowych wzmocnień, które pozwolą mu dalej rywalizować na równi z czołówką.

Pierwszym wydarzeniem, w którym Hansen wziął udział w barwach nowego pracodawcy było ESL One Cologne, na którym zespół z Danii dotarł do play-offów. Następnie es3tag wystąpił z Astralis podczas ESL Pro League S12, w ramach którego udało mu się stanąć na najwyższym stopniu podium i zaliczyć bez wątpienia jedne z lepszych zmagań w karierze.

Najwidoczniej dotychczasowy epizod Patricka z ekipą Emila „Magisk” Reifa zwrócił uwagę Cloud9, które aktualnie jest w trakcie budowy dywizji nazwanej – Kolos. Do tej pory na pokład amerykańskiej marki wskoczyli już Alex „ALEX” McMeekin, William „mezii” Merriman, Özgür „woxic” Eker, Ricky „floppy” Kemery i trener – Aleksandar „kassad” Trifunović. Jak podaje portal TV2.dk – piątym elementem układanki ma zostać właśnie wyróżniający się na scenie es3tag.

Jeżeli doniesienia okażą się być prawdą, skład Cloud9 będzie się prezentował tak:

  • United Kingdom Alex „ALEX” McMeekin
  • United Kingdom William „mezii” Merriman
  • Turkey Özgür „woxic” Eker
  • United States Ricky ''floppy'' Kemery
  • Denmark Patrick „es3tag” Hansen
  • Serbia Aleksandar ''kassad'' Trifunović (trener)