Epsilon dostał się do zamkniętych kwalifikacji EU Minor. Ekipa, której częścią jest m.in. oskarish pokonała w półfinale HAVU.

Za nami już ostatni dzień drugich otwartych kwalifikacji do europejskiego Minora. Niestety – znowu w pełni polskie drużyny zawiodły i nie przeszły do następnego etapu, jakim są zamknięte eliminacje, natomiast znalazło się dwóch naszych rodaków, którzy w międzynarodowych formacjach zaszły naprawdę daleko.

Oskar 'oskarish' Stenborowski grając mixem pod banderą Epsilon przeszedł przez całe rozgrywki pomyślnie, przez co może cieszyć się ze slota. W decydującym pojedynku ekipa Polaka zmierzyła się z HAVU i po dwóch emocjonujących mapach – 19:15 i 16:13, awansowała dalej.

Poza Oskarem był również Damian 'derciak' Slaski, który wziął udział w kwalifikacjach w międzynarodowym zespole o nazwie Arte et Marte. Chłopaki tak się rozpędzili, że dziś podobnie jak Epsilon mieli szansę wywalczyć awans do zamkniętych eliminacji EU Minor, ale niestety – w starciu ze Sprout, to rywal okazał się być silniejszy i zwyciężył 2:1.

Przypominamy, że to nie koniec szans dla Polaków, jeśli chodzi o europejskiego Minora. Następne otwarte kwalifikacje już w najbliższy poniedziałek.