Przed nami trzy kolejne spotkania w ESL Pro League, które będą obfitować w interesujące historie. Z pewnością każdy chce zobaczyć jak poradzi sobie Heroic bez trenera.

Trenerzy wykorzystujący błędy gry dla własnych korzyści z pewnością jeszcze wielokrotnie zostaną przywołani w wielu artykułach. Dziś warto wspomnieć o HUNDENIE w kontekście zapowiedzi drugiego dnia ESL Pro League, wszak będzie to pierwszy mecz Heroic bez trenera.

W stronę Heroic padło wiele zarzutów po wygranym turnieju ESL One Cologne. Jako czarny koń wygrali bardzo prestiżowy turniej, a kolejnego dnia ich trener został skazany za wykorzystywanie błędu w trybie szkoleniowca, który pozwalał podglądać drużynę przeciwną. Niedzielni fani esportu błędnie połączyli te dwa zdarzenia, mimo że HUNDEN otrzymał bana za inny turniej, a podczas wspomnianego wcześniej turnieju organizatorzy uniemożliwili tą nieczystą zagrywkę.

Mimo to nie można ukryć, że HUNDEN stoi za sukcesem duńskiej formacji. Jego zmysł taktyczny sukcesywnie przyczyniał się do poprawy ich gry, czego dowodem są kolejne awanse w rankingu HLTV. Dziś Heroic może czuć się zagubione, wszak pierwszy raz od kilku miesięcy pojawi się na serwerze bez swojego szkoleniowca. Ich przeciwnikiem będzie ENCE, które dopiero kończy przerwę wakacyjną – ostatni mecz rozegrali 1 lipca. W teorii Duńczycy powinni dziś wygrać, lecz sprawy mogą pójść różnie.

Dzień zakończy debiut Bymasa w mousesports, które zagra z FaZe Clanem. Zarówno jedna, jak i druga formacja ostatnio dokonała roszad kadrowych, szukając rozwiązania na swój spadek formy. Odsunięcie woxica od składu Myszy było trochę zaskakujące, lecz ponoć turecki gracz sprawiał drużynie problemy, przez co wewnątrz zespołu powstawały konflikty. Dziś zobaczymy czy jego odsunięcie było dobrym posunięciem.

Harmonogram na dziś:

  • 14:00 – Denmark Heroic vs Finland ENCE
  • 17:30 – France Vitality vs Sweden Ninjas in Pyjamas
  • 21:00 – European Union FaZe vs European Union mousesports

Mecze można oglądać na kanale ESL.