Astralis dołożyło kolejne trzy punkty na swoje konto w grupie D 9. sezonu ESL Pro League. Tym razem Duńczycy bezproblemowo poradzili sobie z HellRaisers. W drugim meczu BIG pokonało ex-3DMAX.

Drugi dzień zmagań grupy D w Leicester rozpoczął się od spotkań wtorkowych zwycięzców, czyli Astralis i HellRaisers. Międzynarodowy skład wybrał mapę Dust2, co błyskawicznie obróciło się przeciwko niemu. Duńska formacja bezproblemowo radziła sobie z ofensywnymi próbami oponenta, w pierwszej połowie oddając mu tylko jeden punkt. Następnie spokojnie zakończyła spotkanie triumfem 16:4. Zawodnicy obu ekip przenieśli się na Inferno, gdzie najlepszy zespół świata mógł pochwalić się świetną serią osiemnastu meczów bez porażki. Tam HR początkowo postawiło przeciwnikowi nieco trudniejsze warunki, a w pewnym momencie prowadziło nawet 6:2. Na niewiele się to zdało, ponieważ wygranie jednej rundy rozpoczęło kapitalną passę Astralis, które bez potknięcia zapewniło sobie dziewięć szans na zwycięstwo. Następnie Skandynawowie wykorzystali drugą z tych okazji.

O pierwsze punkty w ligowej tabeli walczyły drużyny BIG i ex-3DMAX. Połowa otwierająca pojedynek na Mirage'u była dość wyrównana i dopiero po przerwie Niemcy znacznie przejęli inicjatywę. Znakomita gra sprawiła, że prowadzili już 15:7 i wtedy zaczęły się ich problemy. Francuzi dzielnie walczyli o powrót, lecz zatrzymali się na zdobyciu trzynastu oczek. Podobny przebieg miała druga lokacja, bowiem przed zmianą stron na tablicy wyników widniało 8:7. Zespół XANTARESa ponownie wkroczył na zwycięską ścieżkę w drugiej części spotkania i tym razem spokojnie je kontrolował, wygrywając ostatecznie 16:10.

• Denmark Astralis 2:0 European Union HellRaisers (Dust2 16:4, Inferno 16:7)
  • Germany BIG 2:0 France ex-3DMAX (Mirage 16:13, Dust2 16:10)

Dzisiaj zmagania w grupie D dobiegną końca. O 18:20 powinno rozpocząć się starcie HellRaisers z ex-3DMAX, natomiast o 22:00 na serwerze pojawią się gracze Astralis i BIG. Spotkania można oglądać na polskim kanale ESL na platformie twitch.tv.