Mousesports i NRG odniosły kolejne zwycięstwa podczas drugiego dnia zmagań grupy A w 9. sezonie ESL Pro League. Pierwsze punkty zdobyły natomiast North oraz Renegades.

Dzień rywalizacji w Europie rozpoczął się od starcia mousesports z OpTic Gaming. Tym razem drużyna Finna „karrigana” Andersena miała więcej problemów z przeciwnikiem, bowiem do zwycięstwa potrzebowała wygrania trzeciej mapy. Wcześniej drużyny podzieliły się natomiast lokacjami wybranymi przez oponentów. W kolejnym spotkaniu mierzyli się przegrani piątkowych meczów, czyli North oraz ex-Space Soldiers. Nieudane pierwsze połowy sprawiły, że tureccy zawodnicy w obu przypadkach musieli gonić wynik i ani razu im się to nie powiodło. Ekipa ze Skandynawii oddała rywalowi odpowiednio trzynaście i jedenaście oczek.

  • European Union mousesports 2:1 Denmark OpTic Gaming (Overpass 16:7, Dust2 4:16, Train 16:11)
  • Denmark North 2:0 Turkey ex-Space Soldiers (Dust2 16:13, Train 16:11)

W Ameryce swoje pierwsze zwycięstwo odniosło Renegades. Znacznie pomógł w tym powrót Joakima „jkaema” Myrbostada, który był nieobecny podczas pierwszego dnia rozgrywek. Australijczycy pokonali INTZ wynikiem 2:0, a na Dust2 Norweg osiągnął świetne statystyki na poziomie 28-14. W trzeciej kolejce jego zespół zmierzy się z liderem tabeli – NRG. Tarik i spółka wygrali w nocy drugie spotkanie, a tym razem ich wyższość musiało uznać eUnited.

  • United States NRG 2:0 United States eUnited (Dust2 16:13, Mirage 16:9)
  • Australia Renegades 2:0 Brazil INTZ (Dust2 16:9, Mirage 16:13)

Przed nami zakończenie zmagań w grupach A obu regionów. Najlepsze drużyny trafią prosto na finały sezonu, które odbędą się we francuskim Montpellier. Zespoły z miejsc 2. i 3. zagrają natomiast w kolejnym etapie grupowym.