Renegades osiągnęło spory sukces awansując do ćwierćfinału ósmego sezonu ESL Pro League. Australijczycy dokonali tego po pokonaniu G2 Esports. Francuzi kończą ostatni turniej z Ex6TenZem i SmithZzem na miejscach 7-8.

 Australia Renegades

2

Faza grupowa
Finały ESL Pro League Season 8
Mecz otwarcia grupy A

Overpass
(8:7; 2:9)

Train
(9:6; 7:7)

Cache
(8:7; 8:1)

Gamers2

France G2 Esports

1

Overpass

Renegades wygrało pistoletówkę po stronie broniącej, a moment później odskoczyło na 2:0 dzięki udanej rundzie anty force. G2 Esports ponownie ulepszyło nieco swój ekwipunek i tym razem przyniosło to zdobycz punktową. Wtedy to Francuzi przeważali pod względem finansowym, co przełożyło się na minimalne prowadzenie. Dość szybka odpowiedź Australijczyków mogła zwiastować przerwanie passy terrorystów, jednak sprawy w swoje ręce wziął SmithZz, który przy stanie 3:3 ugrał clutcha 1 vs 2. Ekipa jkaema zrewanżowała się oponentowi dopiero w rundzie nr 10, kiedy traciła do niego trzy oczka. Zdołała przejąć wtedy inicjatywę, a kapitalna seria w defensywie zapewniła im zwycięstwo połowy. G2 sięgnęło po piętnastą rundę, zmniejszając stratę do przerwy do jednego punktu.

Po zmianie stron francuska formacja zgarnęła pistoletówkę, w której trzy eliminacje zdobył kennyS. Nie bez problemów, ale wykorzystała ona też przewagę ekwipunku, co dało rezultat 10:8. Renegades odpowiedziało po uzyskaniu karabinów, lecz nie powtórzyło tego sukcesu. To jeszcze bardziej pogorszyło sytuację Australijczyków. Rywal cały czas im uciekał, a oni nie byli w stanie przedrzeć się przez jego linię obronną. Dominacja G2 zapewniła temu zespołowi aż sześć rund mapowych. Zawodnicy wykorzystali drugą z tych szans i mogli cieszyć się z triumfu 16:10.

Train

G2 Esports zdobyło pierwszą pistoletówkę na Trainie, po tym jak bodyy rozbroił bombę w sytuacji 3 vs 3. Podłożenie ładunku sprawiło, że Renegades zdecydowało się na zakup karabinów, a to z kolei przyniosło wygranie rundy. Australijczycy uniknęli też przełamania, choć w jednym przypadku było blisko po trzech fragach bodyy'ego z Desert Eagle. Francuzi odpowiedzieli po uzyskaniu pełnego ekwipunku, lecz ponownie spotkali się z natychmiastowym resetem. Od tego momentu jks wraz z kolegami ponownie uciekali z wynikiem. Antyterroryści wzięli się do roboty przy stanie 2:7. Dzielnie walczyli o wyrównanie, jednak potknęli się na ostatniej prostej. W końcówce dwie ostatnie potyczki wpadły na konto Renegades, dzięki czemu zespół wygrywał przed zmianą stron 9:6.

Początek drugiej połowy był kontynuacją dobrej gry Australijczyków, którzy dali się pokonać tylko na pierwszym fullu rywala. Zdobycie czterech punktów zapewniło im prowadzenie na poziomie 13:7. Wtedy G2 Esports podjęło próbę comebacku i pomimo jednego przełamania było bardzo blisko wyrównania. Podobnie jak w poprzedniej połowie, Francuzi przegrali jednak starcie tracąc do oponenta już tylko jedną rundę. To dało drużynie liazza dwie szanse na zwycięstwo. Gracze wykorzystali pierwszą okazję, wygrywając 16:13.

Cache

Decydująca mapa rozpoczęła się od trzypunktowego prowadzenia G2 po skutecznych atakach w pistoletówce i rundach z lepszym ekwipunkiem. Zdobycie pierwszego fulla przez Francuzów mogło oznaczać dłuższe przedłużenie tej passy, lecz niespodziewanie Renegades odpowiedziało przy stanie 0:4, pomimo braku pełnego wyposażenia. Australijczycy sukcesywnie zmniejszali swoją stratę, a pomagały im w tym błyskawiczne resety przeciwnika. Antyterroryści wreszcie dopięli swego i wyrównali na poziomie 5:5. Później zapewnili sobie również zwycięstwo połowy. Shox i spółka przerwali tę serię dopiero w piętnastej rundzie, dzięki czemu do przerwy przegrywali zaledwie jednym punktem.

Po zmianie stron Renegades wróciło na właściwą ścieżkę i zdecydowanie przejęło inicjatywę. Terroryści radzili sobie z oponentem nawet w przypadku posiadania przez niego pełnego ekwipunku. Kapitalna gra w ataku szybko przybliżała ich do upragnionych play-offów. G2 Esports odpowiedziało przy stanie 7:13, lecz nie powtórzyło swojego sukcesu. To jeszcze bardziej poprawiło sytuację ekonomiczną Australijczyków, którzy zapewnili sobie siedem rund meczowych. Chwilę później zwyciężyli już 16:8 i wywalczyli awans do fazy pucharowej ósmego sezonu ESL Pro League.