Team Kinguin pokonało AGO Esports w finale drabinki przegranych relegacji do ESL Pro League. Zespół TaZa od awansu dzieli tylko spotkanie z Virtus.pro.

Mecz Team Kinguin z AGO Esports był starciem o przetrwanie w relegacjach do ESL Pro League. Przegrany musiał pożegnać się z marzeniami o awansie i zadowolić jedynie występami w nadchodzącej odsłonie ESEA MDL. W potyczce best of 3 lepsze okazały się ,,Pingwiny” i to ten zespół zmierzy się z Virtus.pro o wymarzoną promocję.

  • Poland AGO Esports 0:2 Poland Team Kinguin (Train 7:16, Mirage 9:16)

Polskie derby pomiędzy Kinguin i AGO rozpoczęły się na Trainie. MINISE wraz z kolegami najpierw grali po stronie atakującej, gdzie po przegranej pistoletówce od razu przejęli inicjatywę. Całkowicie dominowali oni nad przeciwnikiem, a nawet w przypadku porażek, potrafili go szybko przełamywać. Wykorzystywanie dobrze zbudowanej ekonomii przekładało się na kolejne zdobycze punktowe. Ostatecznie, pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 12:3. Po przerwie ,,Jastrzębie” podjęły próbę powrotu, lecz drużynę stać było na zdobycie tylko czterech punktów. Kinguin szybko zamknęło rywalowi drogę do comebacku, wygrywając 16:7.

Po przerwie gracze obu formacji spotkali się na Mirage'u. Tam początkowo AGO wyglądało o wiele lepiej, ponieważ zdołało przejąć inicjatywę po uzyskaniu pełnego ekwipunku. Wtedy zniwelowali całą stratę, którą rywal zdobył wygrywając pistoletówkę i dwie następne rundy. Dobra passa składu kap3ra zakończyła się dopiero, kiedy na tablicy wyników widniało 7:4. Wtedy to Team Kinguin zdominowało końcówkę, dzięki czemu przed zmianą stron minimalnie prowadziło 8:7. W drugiej części mapy ,,Pingwiny” cały czas kontynuowały skuteczną grę, a dodatkowo błyskawicznie przełamywały przeciwnika w przypadku jego zwycięstwa. Taka postawa przełożyła się na aż siedem punktów meczowych. Zawodnicy wykorzystali drugą szansę i triumfowali 16:9.

Początek meczu Virtus.pro vs Team Kinguin, który wyłoni ostatniego uczestnika dziewiątego sezonu ESL Pro League, zaplanowany jest na godzinę 23:00.