Wczoraj faza grupowa finałów ósmego sezonu ESL Pro League dobiegła końca. Przed nami rywalizacja w play-offach, gdzie sześć zespołów pozostało w walce o końcowy triumf.

Trzeci dzień fazy grupowej przyniósł wszystkie rozstrzygnięcia tego etapu. Przez drabinkę przegranych przebrnęły zespoły Natus Vincere oraz Renegades. S1mple wraz z kolegami podnieśli się po dotkliwej porażce z mousesports i zdołali pokonać zarówno Sharks, jak i Ghost. Australijska formacja poradziła sobie natomiast z G2 Esports, a awans do play-offów ESL Pro League z pewnością jest największym dotychczasowym sukcesem składu po dodaniu liazza i Gratisfactiona.

O godzinie 16:00 rozpocznie się faza pucharowa, w której pierwszy mecz rozegra wyżej wspomniane Renegades. Zespół Justina „jks” Savage'a zmierzy się z mousesports, które wylądowało w ćwierćfinale po przegranym spotkaniu z MIBR. W kolejnym starciu zobaczymy natomiast dwa zespoły z czołowej trójki rankingu HLTV.org – Natus Vincere oraz Team Liquid. Na zwycięzców dzisiejszych pojedynków, w półfinałach czekają już Astralis i MIBR. W przypadku wygrania całego turnieju, Duńczycy zgarną również milion dolarów z tytułu Intel Grand Slam.

Harmonogram play-offów siódmego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

Piątek, 7 grudnia:

  • 16:00 – Australia Renegades vs European Union mousesports
  • 19:50 – United States Team Liquid vs Ukraine Natus Vincere

Sobota, 8 grudnia:

  • 16:00 – Denmark Astralis vs Renegades/mousesports
  • 19:50 – Brazil MIBR vs Liquid/Na`Vi

Niedziela, 9 grudnia:

  • 16:00 – wielki finał

Polską transmisję z turnieju można oglądać na tym kanale.