Mousesports całkowicie zdeklasowało Natus Vincere w meczu grupy B, co zapewniło im awans do fazy pucharowej ósmego sezonu ESL Pro League. Europejskiej drużynie pozostała walka o bilet bezpośrednio do półfinału.

Nuke

Mousesports od początku dominowało na serwerze i prezentowało kapitalną grę w ataku. Natus Vincere nie mogło powstrzymać ofensywy przeciwnika, nawet gdy miało do dyspozycji pełne wyposażenie. Spotkanie przebiegało pod dyktando terrorystów, którzy przy pierwszej podejściu zapewnili już sobie zwycięstwo połowy. Wtedy na tablicy wyników widniało 0:8, a właśnie w rundzie nr 9 nadszedł rewanż ukraińsko-rosyjskiego składu. Moment później zobaczyliśmy dwie wymiany jeden za jeden i dopiero po nich s1mple wraz z kolegami potrafili pokazać dłuższą serię. Sięgnęli wtedy po trzy ostatnie starcia, co zmniejszyło ich stratę do pięciu punktów przed zmianą stron.

Druga pistoletówka wpadła na konto mousesports, a następnie zespół bezproblemowo wykorzystał przewagę ekwipunku. Co więcej, pierwsza potyczka na fullu także poszła po myśli międzynarodowej ekipy. Natus Vincere odpowiedziało skutecznym atakiem przy stanie 5:14, lecz chwilę później zostało zresetowane. Wtedy ,,Myszy” spokojnie dokończyły mecz triumfem 16:6.

Po przerwie zawodnicy mierzyli się na Trainie, gdzie ponownie mousesports całkowicie dominowało na początku potyczki. Natus Vincere miało ogromne problemy w ataku i w wielu przypadkach nie potrafiło nawet podłożyć ładunku. Antyterroryści zdobywali kolejne punkty i po raz drugi w tym spotkaniu zapewnili sobie triumf połowy na poziomie 8:0. Co więcej, na tym nie poprzestali, a po rewanżu przeciwnika zdołali go natychmiastowo zresetować. Od tego momentu byliśmy świadkami kolejnego okresu dominacji. ,,Myszy” nie zeszły ze zwycięskiej ścieżki już do końca połowy, co dało im prowadzenie 14:1 do przerwy.

Po zmianie stron Natus Vincere próbowało nawiązać walkę, lecz ich strata była ogromna. Ponadto, zespół zaprezentował tylko trzy dobre obrony, po czym oddał rywalowi aż jedenaście rund meczowych. Mousesports nie kazało długo czekać na zakończenie i zwyciężyło 16:4.