Nie można odmówić waleczności zawodnikom mousesports, lecz to MIBR okazało się lepsze w tym pojedynku. Brazylijsko-amerykańska drużyna awansuje bezpośrednio do półfinałów.

 European Union mousesports

0

Faza grupowa
Finały ESL Pro League Season 8
Finał drabinki wygranych grupy B

Train
(4:11; 10:5)

Inferno
(4:11; 2:5)

Brazil MIBR

2

Train

MIBR wygrało pistoletówkę oraz kolejną potyczkę. Myszy odpowiedziały podczas pierwszego fulla, lecz w kolejnej rundzie w porę zorientowali się, że nie będą w stanie pokonać przeciwników i zachowali broń. To pozwoliło im na zdobycie drugiego punktu. Trzeba jednak przyznać, że to brazylijska formacja wyglądała o wiele lepiej od swoich przeciwników i wypracowała sobie przewagę 2:7. Oskar i spółka nie byli w stanie znaleźć słabego punktu obrony swoich rywali, co zaowocowało sporymi stratami i wynikiem 4:11 na koniec pierwszej połowy.

mousesports przegrało drugą pistoletówkę, lecz od pierwszego fulla rozpoczął się ich widowiskowy comeback. Każdy z zawodników europejskiej formacji miał w to swój duży wkład, lecz warto wyróżnić suNny'ego, który w 22 rundzie wyeliminował trzech przeciwników za pomocą pistoletu, a później poradził sobie w sytuacji jeden na jednego. Oskar i spółka zrównali wynik na 14:14, lecz MIBR w ostatnim momencie się obudziło. Wygrali dwie ostatnie rundy, gwarantując sobie zwycięstwo na pierwszej mapie.

Inferno

Myszy wygrały pistoletówkę, ale dali się zaskoczyć przez oponentów w kolejnej rundzie, przez co to brazylijska ekipa zaczęła budować swoją przewagę na początku spotkania. MIBR zgarnęło pięć punktów z rzędu, a drugą rundę na konto Myszy wywalczył ponownie sunNy, który zakradł się przeciwnikom na plecy i w pojedynkę wyeliminował trzy osoby broniące obszaru bombowego. Jednak od razu po tym zobaczyliśmy pauzę zarządzoną przez FalleNa i MIBR powróciło do całkowitej dominacji. Szczęście zdecydowanie nie sprzyjało mousesports. Raz podczas wejścia na bombsite nie zdążyli podłożyć bomby, ponieważ ta wpadła do fontanny. Europejski skład był w stanie wygrać wyłącznie trzy rundy po stronie atakującej.

Wygranie drugiej pistoletówki pozostawiło odrobinę większy margines błędu Myszom. Ekipa ropza wygrała jeszcze dwie kolejne potyczki, lecz pierwsza runda z pełnym ekwipunkiem w wykonaniu MIBR okazała się owocna. To przerwało dobrą passę mousesports, do której nie udało im się powrócić. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:16.