G2 podczas swojego pożegnalnego występu awansuje do finału drabinki przegranych na finałach ósmego sezonu ESL Pro League. HellRaisers odpada z wydarzenia.

Cache

HellRaisers w bardzo dobry sposób weszło w spotkanie. Najpierw wygrali pistoletówkę, a następnie po wygranym pierwszym fullu przeciwników, zresetowali ich ekonomię. To pomogło im zbudować przewagę w pierwszej połowie, a ich dobra passa trwała aż do dziewiątej rundy. Wtedy duet Smithzza i shoxa zapewnił Francuzom przełamanie. Od tego momentu G2 rozpoczęło powrót do spotkania. Udało im się zgarnąć cztery rundy z rzędu i z pięcioma punktami na koncie zakończyli pierwszą połowę.

Po zmianie stron HellRaisers wygrało pistoletówkę i można było się spodziewać, że to oni zatryumfują na tej lokacji. Jednak Francuzi po udanej pierwszej obronie z pełnym ekwipunkiem powróciło od odrabiania strat. Po świetnej serii zdołali doprowadzić do remisu 12:12. HR próbowało zatrzymać przeciwników, zatrzymali ich w jednej rundzie, lecz to nie wystarczyło. Shox i spółka zamknęli tę mapę wynikiem 13:16.

G2 wygrało pistoletówkę, lecz dali się zaskoczyć oponentów w kolejnej rundzie. Dzięki temu to HellRaisers przejęło inicjatywę w tym spotkaniu całkowicie dominując swoich rywali. Ex6TenZ i spółka byli w stanie odpowiedzieć dopiero w dziewiątej rundzie, zgarniając na swoje konto drugi punkt. Jednak nie byli w stanie drugi raz z rzędu skutecznie obronić obszarów bombowych, przez co popadli w problemy finansowe. HellRaisers mimo gry po teoretycznie trudniejszej stronie wypracowało sobie fenomenalną przewagę 11:4.

Francuzi wygrali pistoletówkę, co mogło im pozwolić na powrót do tego meczu. Jednak woxic i ANGE1 zaskoczyli ich w kolejnej rundzie. HellRaisers bez większych problemów domknęło to spotkanie wynikiem 16:5.

Overpass

HellRaisers otworzyło decydującą mapę, wygrywając pistoletówkę. G2 odpowiedziało już podczas swojego pierwszego fulla, bezzwłocznie doprowadzając do remisu, a następnie wyszli na prowadzenie. Ekipa ANGE1a była całkowicie bezradna broniąc obszarów bombowych. Potężną robotę dla swojego zespołu robił shox, który otwierał tabelę swojego zespołu, posiadając dwa razy więcej fragów niż kennyS znajdujący się pod nim. Pierwszą udaną obronę z pełnym ekwipunkiem zobaczyliśmy dopiero na wynik 3:7. HellRaisers zdołało odrobić wszystkie straty przed zmianą stron zobaczyliśmy wynik 7:8.

Druga pistoletówka wpadła na konto Hobbita i spółki. To pozwoliło im wyjść na prowadzenie, a słaby full w wykonaniu G2, jeszcze bardziej umocnił pozycję HellRaisers. Międzynarodowy skład odżył po stronie atakującej, sukcesywnie powiększając swoją dominację. Gdy Francuzi zorientowali się, że spotkanie wymyka im się spod kontroli, przy wyniku 13:10, zdecydowali się na przerwę taktyczną. Po niej zawodnicy G2 skutecznie załatali luki w defensywie, co pozwoliło im wygrać tę mapę wynikiem 13:16.