Nicolai „device” Reedtz został wybrany najlepszym zawodnikiem finałów ósmego sezonu ESL Pro League przez HLTV.org oraz betway. Jest to siódme wyróżnienie Duńczyka w 2018 roku.

Nicolai „device” Reedtz otrzymał indywidualną nagrodę dla najlepszego zawodnika finałów ósmego sezonu ESL Pro League, gdzie osiągnął rating na poziomie 1.26. Jak możemy przeczytać na HLTV.org, Duńczyk zapewnił sobie tytuł dopiero w dwóch ostatnich mapach spotkania finałowego. Wcześniej w wyścigu o miano MVP prowadził Keith „NAF” Markovic, który może pochwalić się ratingiem 1.31.

Device był najlepszym zawodnikiem grupowych meczów przeciwko ViCi oraz mousesports, lecz najlepsze spotkanie rozegrał w półfinale, kiedy jego drużyna nie dała szans mousesports. Ponadto, Reedtz znalazł się w czołowej piątce aż ośmiu klasyfikacji. Przewodził w zestawieniu fragów otwierających, których zdobył na turnieju w Odense aż 49.

Tytuł MVP finałów ósmego sezonu ESL Pro League jest dwunastym indywidualnym wyróżnieniem device'a. Aż siedem z nich otrzymał w 2018 roku.