Po dość wyrównanym pojedynku Renegades wyeliminowało BIG z finałów ósmego sezonu ESL Pro League. Australijczycy zmierzą się z wygranym meczu HellRaisers kontra G2.

Cache

Renegades wygrało pistoletówkę i dobrze poradzili sobie podczas kolejnej potyczki. Niemiecka drużyna poległa w pierwszym fullu, więc na pierwszą odpowiedź ze strony terrorystów musieliśmy czekać do piątej rundy. BIG skróciło dystans do oponentów, lecz nie udało im się całkowicie wyrównać wyniku. Wtedy Renegades całkowicie zdominowało swojego rywala. Gob b i spółka byli bezsilni po stronie atakujących, nie mogąc znaleźć skutecznego sposobu na zajęcie obszaru bombowego. Do końca pierwszej połowy nie została podłożona ani jedna bomba, przez co przed zmianą stron zobaczyliśmy wynik 4:11.

Druga połowa rozpoczęła się od wygranej pistoletówki przez australijską ekipę. Tym razem Niemcy byli w stanie odpowiedzieć już podczas pierwszej obrony z lepszym ekwipunkiem, lecz to nie polepszyło ich sytuacji. Porażka w kolejnej rundzie i reset ekonomiczny spowodował, że chwilę później licznik wybił 5:16 na korzyść Renegatów.

Overpass

Pistoletówka otwierająca drugą mapę wpadła na konto Renegades. Jednak tym razem tylko gdy BIG zdobyło finanse na lepszy ekwipunek, odpowiedziało swoim oponentom. Po trzech wygranych rundach mogliśmy zobaczyć tryumfujących Australijczyków, lecz ich porażka w kolejnej rundzie spowodowała że całkowicie stracili płynność finansową. AZR i spółka byli w stanie odpowiedzieć dopiero po czterech straconych punktach, ostatecznie przechylając szalę korzyści na swoją stronę, wygrywając pierwszą połowę wynikiem 7:8.

Druga pistoletówka wpadła na konto BIG. Dzięki podłożonej bombie Renegaci zdecydowali się force'ować podczas kolejnej potyczki, lecz to nie przyniosło zamierzonych skutków. Dopiero drugi atak z pełnym ekwipunkiem przyniósł Australijczykom pierwszy punkt w drugiej połowie. To pozwoliło im odrobić straty. Walka w końcowej fazie tej mapy była bardzo wyrównana i wszystko musiało się rozstrzygnąć po wyniku 14:14. Tę bardzo ważną rundę zapewnił swojej drużynie tabseN, który broniąc toalet zdobył aż cztery fragi ze snajperki. Dzięki temu Overpass padł łupem Niemców.

Renegades ponownie okazało się lepsze w pistoletówce i wypracowało sobie czteropunktową przewagę na początku mapy. Następnie zobaczyliśmy wymianę runda za rundę, z której lepiej wyszli zawodnicy BIG, co pozwoliło im wyrównać wynik na 5:5. Renegades odzyskało inicjatywę w spotkaniu, gwarantując sobie zdecydowanie bardzo dobry wynik w pierwszej połowie, ponieważ wygrali aż dziewięć rund po stronie terrorystów.

Po zmianie stron jks zdobył pistoletówkę dla swojego zespołu, w widowiskowy sposób eliminując trzech przeciwników. Niemcy zdołali odpowiedzieć już podczas swojego pierwszego fulla i przed kolejnym atakiem zdecydowali się na przerwę taktyczną. Jednak w kolejnej rundzie zobaczyliśmy fenomenalny popis Gratisfaction, który broniąc obszaru bombowego A, zdobył cztery fragi.