SK Gaming pokonało Misfits w ostatnim swoim spotkaniu w ramach Grupy B. Tym samym zagwarantowali oni sobie pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do półfinału.

SK Gaming

Brazil SK Gaming

16

Faza grupowa
ESL Pro League Sezon 6
Grupa B

Spotkanie rozegrane zostało
na mapie Cache.

misfits

Misfits United States

7

Przebieg spotkania

Pierwsza runda tego spotkania powędrowała w ręce Misfits, które miało nadzieje w tym spotkaniu wywalczyć sobie awans do półfinału. Brazylijczycy szybko odpowiedzieli, gdyż wygrali kolejną rundę za sprawą trzech zabójstw Coldzery przy użyciu Desert Eagle. Świetna gra indywidualna, połączona z szybkimi rotacjami sprawiła, że Misfits przegrało kilka rund z rzędu. Po stronie formacji z Ameryki Północnej bardzo dobrze prezentował się Shazam, ale on sami nie był w stanie sprostać lepiej dysponowanym rywalom. Po niedługim czasie tablica wyników wskazywała na prowadzenie SK Gaming 7-1, co kompletnie obniżało szansę Misfits na wygranie tego spotkania. Sytuacje na mapie minimalnie zmienił Shazam, który wygrał clutch jeden na dwóch i tym samym dał swojej drużynie drugi punkt. Dopiero potem po stronie Amerykańskiej uaktywnił się bohater pierwszego dnia rozgrywek – Devoudek. Razem z Shazamem zdołali poprawić stan punktowy swojej drużyny i tym samym przedłużyć swoje szanse na wygraną do drugiej połowy spotkania.

Po zmianie stron to po raz kolejny Brazylijczycy byli górą w rundzie pistoletowej, a mocno uaktywnił się w grze Boltz. Misfits co prawda wygrało pierwszego fulla dzięki świetnej grze Seang@Resa, ale to było tylko i wyłącznie otarcie łez. SK odpowiedziało bardzo szybko za sprawą trzech zabójstw otwierających od Coldzery i kompletnie zrujnowało ekonomię drużyny przeciwnej. Misfits z samymi pistoletami było kompletnie bezradne i musiało się pogodzić z tym, że playoffy zaczną od ćwierćfinałów.