Ninjas in Pyjamas zakończyło udział na finałach szóstego sezonu EPL zwycięstwem nad North. Żadna z tych drużyn nie awansowała jednak do playoffów turnieju.

Przebieg spotkania

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla Ninjas in Pyjamas, które od początku uzyskało minimalną przewagę po pistoletówce, a w przypadku przełamania od razu odpowiadało równie szybkim rewanżem. Przy stanie 3:2 na korzyść Szwedów, zniszczyli oni ekonomię oponenta i zdołali odskoczyć na cztery oczka. Dopiero wtedy zawodnicy North wzięli się w garść. Przejęli inicjatywę, dzięki czemu szybko zmniejszali stratę do przeciwnika. Okres solidnej gry defensywnej przełożył się na remis na poziomie 6:6. Końcówka pierwszej połowy Inferno także poszła po myśli duńskiej formacji, ponieważ nie oddała podczas niej ani jednego punktu. Tym samym przed zmianą stron prowadziła ona 9:6.

Druga pistoletówka wpadła na konto North i wydawało się, że drużyna ta bardziej odskoczy z wynikiem. Moment później nie poradziła sobie jednak z rywalem grającym force'a. Ninjas in Pyjamas uniknęło tego błędu i przed fullem zmniejszyło stratę do jednego oczka. Wtedy Duńczycy ponownie przejęli inicjatywę i jako pierwsi zaczęli przybliżać się do zwycięstwa. Na drodze po punkty meczowe stracili tylko jedną rundę, co oznaczało rezultat 15:10. Terroryści nie potrafili jednak zakończyć spotkania, natomiast ich oponent zdołał odpierać każdą ofensywną próbę. Szwedzki skład obronił wszystkie szanse przeciwnika, a to dało remis 15:15 i dogrywkę.

Niewykorzystanie ani jednej rundy meczowej musiało podłamać zawodników North, ponieważ w pierwszej części OT oddali kolejne trzy punkty. NiP szybko zaprezentowało skuteczny atak, dzięki czemu mogło cieszyć się ze zwycięstwa 19:15.