Pomimo świetnego początku, jakim niewątpliwie dla Brazylijczyków była wygrana z Hellraisers, po przegranej z Faze Clan odpadają z rozgrywek już w fazie grupowej.

faze

European Union FaZe Clan

16

Faza grupowa
ESL Pro League Sezon 6
Grupa A

Spotkanie rozegrane zostało
na mapie Train.

luminosity

Luminosity Brazil

12

Przebieg spotkania

Luminosity, żeby awansować do kolejnej fazy turnieju, musiało wygrać to spotkanie w regulaminowym czasie gry, czyli bez dogrywek. Brazylijczycy nie zdołali wygrać rundy pistoletowej, ale odpowiedzieli już po chwili, kiedy to wygrali force, po wygranym clutchu jeden na dwóch w wykonaniu Showtime. Właśnie on był bohaterem brazylijskiej formacji w pierwszych kilku rundach i za jego sprawą Luminosity wyszło na prowadzenie 4:1. Wtedy też palmę pierwszeństwa przejął Chelo, który popisał się dobrą grą w kilku kolejnych rundach. Koniec końców Brazylijczycy wyszli na aż sześciopunktowe prowadzenie. Dopiero wtedy reprezentanci Faze Clan zdołali się przebudzić i za sprawą Karrigana zdobyli punkt na przełamanie. To była, jednak tylko i wyłącznie chwilowa odpowiedź, gdyż niedługo potem dobra gra PKL doprowadziła do prowadzenia 9:3 dla Brazylijczyków. Wtedy też nastąpiło prawdziwe przebudzenie się Faze Clan, a właściwe Guardiana i Olofa, którzy poprowadzili swoją formację do zdobycia trzech kolejnych punktów i zakończenia pierwszej połowy wynikiem 6:9.

Olofmeister radził sobie jeszcze lepiej po zmianie stron i po jego trzech zabójstwach Faze wygrało rundę pistoletową. Pierwszą rundę full w drugiej połowie świetnie rozpoczął PKL, a dwa zabójstwa Guardiana sprawiły, że to Europejczycy byli górą i nareszcie doprowadzili do wyrównania stanu rywalizacji. W kolejnych rundach mocno uaktywnił się niewidoczny wcześniej Rain, a jego drużyna wyszła na prowadzenie, które następnie sukcesywnie podwyższała. Europejczycy grali mocno indywidualnie, ale fakt, że wygrywali większość pojedynków, sprawiał, że Luminosity miało duże problemy, żeby znaleźć lukę w defensywie rywala. Udało im się to dopiero w rundzie numer 24, jednak już wtedy musieli hurtowo wygrywać rundy, żeby podtrzymać swoje szanse na awans. Łącznie zdobyli serią trzy punkty, ale kiedy ponownie Faze doszło do głosu, to zakończyło to spotkanie.