Fnatic wygrało z Liquid w swoim czwartym spotkaniu na finałach ESL Pro League. Szwedzi mają obecnie siedem punktów na koncie. Amerykańska formacja natomiast straciła już szanse na awans do playoffów.

18

Fnatic wygrało pistoletówkę po stronie atakującej, a moment później powiększyło prowadzenie do 3:0, dzięki wykorzystaniu lepszego wyposażenia. Team Liquid otworzyło swój dorobek punktowy od razu po uzyskaniu pełnego ekwipunku. Nie bez problemów, ale Amerykanie ponowili swój sukces, co przybliżyło ich do wyrównania. Remis stał się faktem już w następnej rundzie. Antyterroryści nie zdołali jednak uzyskać przewagi, ponieważ wtedy nastąpiło przełamanie w wykonaniu Szwedów. Ponadto, ekipa flushy na dobre wróciła na właściwą ścieżkę i znacznie przejęła inicjatywę w spotkaniu. Kilka dobrych ataków sprawiło, że była ona pewna wygrania połowy, kiedy na tablicy wyników widniało 8:3. Zawodnicy broniący zaczęli walczyć o zmniejszenie straty i tę próbę mogą ocenić pozytywnie, ponieważ końcówka pierwszej części należała do nich. Ostatecznie, przed zmianą stron nieznacznie przegrywali oni 6:9.

Początek drugiej połowy przyniósł remis 9:9, a stało się to za sprawą wygranej przez Liquid pistoletówki i starć z przewagą ekwipunku. Amerykańska formacja na tym nie poprzestała. Kolejny udany atak wreszcie dał jej prowadzenie w tym meczu. Fnatic oddało aż siedem pierwszych rund w tej części i przebudziło się dopiero przy stanie 9:13. Szwedzki zespół było jednak stać na zaledwie dwie dobre obrony przed następnym przełamaniem. Twistzz wraz z ekipą spokojnie wrócili do solidnej gry ofensywnej i dość szybko zapewnili sobie cztery rundy meczowe. Terroryści nie wykorzystali jednak ani jednej szansy, co oznaczało remis 15:15 i dogrywkę.

Pierwsza część OT minimalnie lepiej poszła fnatic, które po stronie broniącej prowadziło 17:16. Po chwili byliśmy świadkami wyrównania, lecz później, to Szwedzi zapewnili sobie punkt meczowy. Nie potrafili tego wykorzystać, a to przenosiło nas na kolejną dogrywkę. Dopiero ta odsłona wyłoniła końcowego zwycięzcę. Skład KRIMZa popisał się bezbłędną grą defensywną, po czym zakończył spotkanie wygraną 22:18.