Astralis przegrywa z Heroic w derbach Danii po prawdziwej dramaturgii. Ekipa gla1ve’a dała sobie wyrwać zwycięstwo z rąk.

W ostatnim czasie w derbach Danii zdecydowanie częściej triumfowała ekipa Xyp9xa. Wszystko wskazywało na to, iż i tym razem trzy punkty powędrują na konto Astralis, lecz podopieczni Xizta wykazali się niesamowitym charakterem i potrafili doprowadzić do dogrywki z rezultatu 8 do 15. Ostatecznie cadiaN i spółka triumfowali w dodatkowym czasie gry i po chwili przerwy przenieśliśmy się na trzecią mapę, co nie byłoby możliwe gdyby nie wygrany clutch 1vs3 Sjuusha w rundzie numer 24.

Na Vertigo Astralis ponownie miało zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. I tym razem zespół gla1ve nie wykorzystał jednak dwóch rund meczowych. stavn i spółka podobnie, jak na Overpassie zdołali doprowadzić do dogrywki, po której po raz kolejny mogli unieść ręce w geście triumfu, wygrywając tym samym cały mecz wynikiem 2 do 1.

W ostatnim czwartkowym meczu w ESL Pro League Natus Vincere z łatwością rozprawiło się z Evil Geniuses. Amerykańskie zespół z grupy D w dalszym ciągu pozostają więc bez zwycięstwa w rozgrywkach.

Dzisiejsze wyniki spotkań w ESL Pro League:

Poland AGO 2:1 Complexity United States

Denmark Astralis 1:2 Heroic Denmark

Ukraine NAVI 2:0 Evil Geniuses United States