Dziś rozpoczną się rozgrywki ostatniej grupy, pierwszej fazy 9. sezonu ESL Pro League. W akcji zobaczymy Astralis, ex-3DMAX, HellRaisers oraz BIG.

W niedzielę zakończyły się mecze w ramach grupy C. Ku zaskoczeniu najlepszą drużyną okazało się G2 Esports, które pozostało niepokonane w meczach z Natus Vincere, fnatic i Windigo. Najsłabiej pokazali się Bułgarzy, którzy mimo niedawnego tryumfu podczas WESG 2018-2019, nie prezentują się zbyt dobrze na arenie międzynarodowej.

Z grupy D wyłonione zostaną ostatnie zespoły drugiego etapu fazy zasadniczej oraz czwarta ekipa, która awansuje bezpośrednio do finałów. Już dziś zobaczymy debiutujący na turnieju LAN-owym nowy skład HellRaisers. Piekielni przeprowadzili dość mocne roszady w swojej kadrze, wymieniając aż trójkę graczy i trenera. W ciągu najbliższych kilku dni przekonamy się, czy dokonane transfery były słuszną decyzją.

Będziemy mogli oglądać też Astralis, które podczas BLAST Pro Series Madrid zaliczyło trzy bolesne porażki. Wiele osób nie doszukuje się tu początku końca duńskiej formacji, a jedynie wypadku przy pracy, który teraz zostanie naprawiony. Magisk i spółka spotkają się dziś z dość łatwym przeciwnikiem – ex-3DMAX.

Harmonogram meczów:

  • 18:20 – European Union HellRaisers vs Germany BIG
  • 22:00 – Denmark Astralis vs France ex-3DMAX

Mecze można oglądać na polskim kanale ESL na platformie twitch.tv.